Rataj żegna A-klasę (FOTO)

JAWOR. Rataj Paszowice stracił wszelkie szanse na utrzymanie w legnickiej Klasie A i już tylko cud w postaci np. wycofania się którejś drużyny może uchronić go od degradacji. Jednak podopieczni trenera Kazimierza Stańczaka nie składają broni i walczą do końca. W niedzielę, po emocjonującym spotkaniu, zremisowali przed własną publicznością z Parkiem Targoszyn.

Inauguracyjny gwizdek sędziego poprzedziła efektowna oprawa, a zawodnicy szyli na murawę w towarzystwie dziecięcej eskorty. Premierowe 45 minut zdecydowanie ze wskazaniem na gospodarzy, którzy udokumentowali to prowadzeniem 1:0 do przerwy. Jedyny gol padł w 22 minucie po tym jak walczący o piłkę z Tomaszem Zającem Jakub Grzymisławski pechowo posłał ją do własnej bramki. Jednak paszowiczanie po pierwszej połowie mogli prowadzić zdecydowanie wyżej. Jeszcze przy stanie 0:0 Tomasz Zając po rzucie rożnym trafił w poprzeczkę, a tuż przed zejściem do szatni na odpoczynek on i Piotr Zając mieli kolejne szanse.

Druga część gry już pod dyktando parku, który zaczął ze sporym animuszem i już w 51 minucie doprowadził do remisu. Efektownym uderzeniem, zewnętrzną częścią stopy, w kierunku dalszego słupka nie dał szans Szymonowi Ziemniakowi Kacper Szewc. Skrzydłowy gości sprawiał sporo kłopotów defensywie Rataja i kilka minut później mógł się drugi raz wpisać na listę strzelców, lecz jego próba z pogranicza „szesnastki” poszybowała nad poprzeczką.

Park atakował, a na domiar złego dla paszowiczan od 76 minuty grali oni w osłabieniu, bowiem drugi raz żółtą kartką został napomniany Kamil Litawa. Jednak gracze Marka Mackiewicza nie potrafili boiskowej i osobowej przewagi na boisku przekuć na korzystny dla siebie. Co więcej, ostatnim kwadransie piłkarze Rataja mogli po dwóch kontrach przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz brakowało wykończenia w najważniejszym momencie.

Ostatecznie pojedynek kończy się remisem 1:1 i nie jest to rozstrzygnięcie, które krzywdziłoby ewidentnie jedną ze stron w związku z przebiegiem boiskowych wydarzeń.

Po 28.kolejkach rataj jest piętnasty z przewagą jednego punktu nad ostatnią Olimpią Olszanica. Targoszynianie klasyfikowani są na pozycji numer dziesięć.

Rataj Paszowice – Park Targoszyn 1:1 (1:0)
Bramki: Jakub Grzymisławski 22’-sam. – Kacper Szewc 51’