Jaworzanka Pucharu nie odpuszcza (FOTO)

TARGOSZYN. W środowe popołudnie odbyło się dziewięć meczów w ramach III rundy JAXAN Dolnośląskiego Pucharu Polski Podokręg Legnica. Jedną z aren było boisko w Targoszynie, gdzie miejscowy Park podejmował Jaworzankę 1946 Jawor. Wewnętrzne starcie w powiecie jaworskim padło łupem jaworzan.

Zawody przebiegały pod dyktando podopiecznych trenera Kamila Ordy, którzy zwyciężyli 6:1, a mogli zdecydowanie wyżej. Targoszynianie napoczął w 7 minucie Dariusz Czaja, którego obsłużył podaniem Kajetan Marcinkiewicz. W 18 minucie asystent przy pierwszym trafieniu osobiście umieścił swoje nazwisko na liście strzelców za sprawą precyzyjnego uderzenia zza pola karnego. Wynik do przerwy na 0:3 ustalił Dariusz Czaja, do którego zagrywał Dawid Duda.
W drugiej połowie Jaworzanka kontynuowała kanonadę. W 66 minucie Przemysław Grosiak zagrał kapitalnie na wolne pole do Alana Żądło, a on nie zmarnował sytuacji sam na sam z Karolem Ślęczkowski. Bramkarz Parku musiał jeszcze wyciągać piłkę z siatki za sprawą Jakuba Białka w 80 minucie i Sebastiana Wojciechowskiego w 89 minucie.

W 70 minucie, przy stanie 0:4, honorowego gola dla gospodarzy strzelił Patryk Matuszak.
Jaworzanka w 1/8 finału zmierzy się na swoim stadionie z Chojnowianką Chojnów, który wyeliminował po rzutach karnych KS Męcinka. Dodajmy, że zespół z grodu Świętego Marcina jest już jedynym przedstawicielem powiatu jaworskiego w obecnej edycji „Pucharu Tysiąca Drużyn”, gdyż z rozgrywkami pożegnał się także LZS Lipa.