Bazalt wychodzi z zapaści (FOTO)

PIOTROWICE. Od 1-go września bieżącego roku Bazalt Piotrowice czekał na ligowe zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo legnickiej Klasy A grupy III. Wtedy to pokonał Feniks Pielgrzymka i od tamtej pory zapisał na swoje konto tylko punkt. Przełamanie nadeszło w ostatni weekend października. Podopieczni trenera Zbigniewa Wójcika rozgromili Odrę Malczyce aż 7:0.

Jednak pierwsze 45 minut nie zapowiadało takiego obrotu sprawy, bowiem do przerwy piotrowiczanie prowadzili tylko 1:0 po golu Yuriego Shkvarlo. Po zmianie stron worek z golami rozwiązał się na dobre. W 55 minucie Ukrainiec miał już na koncie hattricka, bowiem dołożył dwa kolejne trafienia. Później na listę strzelców wpisywali się jeszcze Kornel Dawiec, Rafał Lesiak i dwukrotnie Hubert Ziętek. Dwaj ostatni pojawili sie na boisku w drugiej części jako zmiennicy a gole strzelili w ostatnich minutach spotkania...
Ta wygrana pozwoliła Bazaltowi awansować na siódme miejsce w ligowej tabeli, kosztem między innymi Odry Malczyce, która jest aktualnie za jego plecami. Dodajmy, że zawodnicy z Malczyc w aktualnym sezonie jeszcze na obcym boisku nie zainkasowali kompletu punktów.

Oba zespoły w tabeli zrównały się punktami i zajmują odpowiednio miejsca 7 i 8.

Bazalt Piotrowice - Odra Malczyce 7:0(1:0)