Wieczorek zwycięzcą. Ostatni będą pierwszymi... (FOTO)

LEGNICA. Oskar Wieczorek został zwycięzcą 34. edycji Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Pucharu Wojewody Dolnośląskiego. Zawodnik Polonii Wrocław zdobył 6,5 pkt. i zdobył drugą normę arcymistrzowską. Drugie miejsce zajął Grzegorz Nasuta ze Stoczka Białystok a trzecie czeski szachista Miedzi Legnica Tadeas Kriebel.

Do ostatniej, 9. rundy ważyły się losy, kto zwycięży w turnieju. W grze o puchar byli Oskar Wieczorek, Tadeas Kriebel i Grzegorz Nasuta. Po sześciu rundach Kriebel był liderem, a w starciu 7. zmierzył się z Wieczorkiem, który tego dnia okazał się lepszy. To była decydująca partia.

Co ciekawe, Oskar Wieczorek o mało co, a nie spóźnił sie na turniej. Kiedy zawody się rozpoczęły, jego fotel był pusty a jego pierwszy rywal czekał. Ostatecznie jednak po kilku minutach wrocławski szachista wszedł do sali i w zasadzie z marszu zwyciężył swój pojedynek z Damianem Lewtakiem. - Przyjechałem prosto z ćwiczeń na studiach i ledwo, ledwo zdążyłem na rundę, ale jak to mówią, ostatni będą pierwszymi - śmieje się Wieczorek.

W całym turnieju zawodnik Polonii przegrał tylko raz i to z najmłodszym uczestnikiem zawodów 15-letnim Pawłem Teclafem.

Tradycyjnie po zawodach odbyła się symultana szachowa. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele sponsorów. Ich rywalem był arcymistrz Pavel Simacek.

Dyrektorem turnieju jest Piotr Kowalak, który sprawował pieczę nad organizacją.