Miedź zremisowała z Olimpią (FOTO)

LEGNICA. Piłkarze Miedzi Legnica zremisowali na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 2:2 (1:2). Gole dla legniczan zdobyli Paweł Zieliński i Marquitos. Dla gości natomiast trafiali Remigiusz Szywacz i Joao Criciuma.

Spotkanie rozpoczęło się dla legniczan fatalnie. Już w pierwszym kwadransie goście zdobyli dwa gole. Najpierw Łukasza Załuskę pokonał Remigiusz Szywacz. Bramkarz Miedzi wypuścił piłkę z rąk i zawodnik gości wpakował futbolówkę do siatki.

Trzy minuty później było już 0:2. Tym razem ładnym strzałem z 16 metrów popisał Joao Ciriciuma. Piłka po uderzeniu lewą nogą odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Legniczanie próbowali szybko odrobić straty, bo mecz ułożył się zupełnie nie tak, jak planowali gospodarze.
W końcu jeszcze przed przerwą Miedź zdołała strzelić kontaktową bramkę. Błąd obrony Olimpii wykorzystał Paweł Zieliński.

Po zmianie stron podopieczni Dominika Nowaka zdołali szybko wyrównać. W 48. minucie Marquitos pokonał Łukasza Sapelę po strzale z rzutu wolnego.

Kilka minut później Patryk Makuch trafił w słupek, ale Miedź nie była już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stroną. Fatalny początek zadecydował o wyniku. Miedź zremisowała 2:2.

Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:2)

Bramki: Zieliński 38, Marquitos 48 - Szywacz 12, Criciuma 15.
Sędzia: Paweł Malec (Łódź).
Żółte kartki: Pikk, Mijusković - Duriska.

Miedź: Załuska - Zieliński, Mijusković, Musa, Pikk - Purzycki, Danielewicz (66. Sabala), Marquitos, Ojamaa, Łukowski (82. Kort) - Makuch (87. Śliwa).

Olimpia: Sapela - Ciechanowski, Duriska, Wawszczyk, Szywacz - Kamiński, Kona (78. Bogusławski), Frelek, Handzlik (57. Monterde), Haydary (89. Maloku) - Criciuma.

{gallery}galeria/sport/15-09-19-miedz-legnica-olimpia-grudziadz-fot-ewa-jakubowska{/gallery}