Dziewiątka na 3. miejscu na półmetku (FOTO)

LEGNICA. Piłkarki ręczne Dziewiątki Legnica pokonały u siebie MTS Żory 34:30 (16:14) w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy I ligi. Po 8. kolejkach podopieczne Grzegorza Karnickiego zajmują trzecie miejsce.

Legniczanki jako drużyna beniaminek w I lidze radzą sobie świetnie. Na koniec pierwszej rundy zmagań wygrały z ekipą z Żor w której gra m.in. była reprezentantka Polski i kilkukrotna medalistka mistrzostw Polski Klaudia Pielesz.

Po początkowej fazie spotkania w której przyjezdne prowadziły 3:0, z czasem legniczanki weszły na odpowiedni poziom i zaczęły nie tylko odrabiać straty, co podwyższać prowadzenie. Od stanu 3:5 w 8. min. doprowadziły do stanu 9:5 w 14. minucie.

W 24. minucie był remis 11:11, ale Dziewiątka ostatecznie na przerwę schodziła prowadząc 16:14.
Po zmianie stron legniczanki seryjnie zdobywały bramki. Gola za golem zdobywała Wiktoria Kocińska i Dziewiątka prowadziła już 22:14.

Wygrana wydawała się niemal pewna, ale w 50. minucie przyjezdne z Żor zaczęły odrabiać straty i powoli zaczęło być nerwowo. MTS doszedł do dwóch trafień, więc ostatnie minuty to walka o każdą piłkę, skupienie w obronie i ataku. Trener Grzegorz Karnicki podpowiadał, żeby nie spieszyć się z akcją, bo jest czas a poza tym gospodynie prowadziły. Przyspieszać próbowały za to szczypiornistki z Żor, które jednak były zbyt niedokładne i chaotyczne w ostatnich akcjach, więc Dziewiątka swoim spokojem zwyciężyła 34:30.

- Zrealizowaliśmy chyba wszystkie założenia przedmeczowe. Przypilnowaliśmy kluczowe zawodniczki, zagraliśmy konsekwentnie i choć też zdarzały się błędy, ale nie popełnia ich ten, kto nie gra. Zagraliśmy dobre spotkanie i jesteśmy zadowoleni, bo jako beniaminek zajęliśmy na koniec rundy trzecie miejsce - mówi Grzegorz Karnicki, trener Dziewiątki.

Po 8. kolejkach Dziewiątka zajmuje 3. lokatę w tabeli I ligi. Przegrały trzy spotkania, w tym: w jednym zadecydowały rzuty karne, a dwa inne zakończyły się 1-bramkowymi porażkami (w Gliwicach i Jeleniej Górze).
Sam trener podkreśla, że to dobry prognostyk. - Trzecie miejsce jest dla nas bardzo zadowalające, ale jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia - kończy szkoleniowiec legniczanek.

UKS Dziewiątka Legnica - MTS Żory 34:30 (16:14)

Dziewiątka: Lange, Trojanowska - Stala 6, Kocińska 9, Gdula, Kozak 4, Wojciechowska 1, Swędrak, Miłek 8, Sośnicka, Ścisłowicz, Doroba, Jaroniewska 4, Szuk, Drozdowska.

MTS: Zizulewska, Redlecka - Stuchlik 3, Pietrzak 1, Romanowska 2, Gruca 1, Justka, Maziarek 1, Wołczyk 8, Kanicka, Jaworska, Kosmowska 1, Matusik 6, Pielesz 7.