Miedź w grze o baraże rozbiła ŁKS (FOTO)

LEGNICA. Piłkarze Miedzi Legnica po dobrym meczu pokonali u siebie ŁKS Łódź 3:0 (0:0). Gole na wagę trzech punktów zdobyli Mehdi Lehaire, Patryk Makuch i Krzysztof Drzazga. Kibice zobaczyli dobre spotkanie w którym obie drużyny miały swoje okazje, ale Miedź była zdecydowanie lepsza w drugiej odsłonie i bezsprzecznie zwyciężyła.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli goli, ale nie oznacza to, że nic się nie działo. Okazji bramkowych nie brakowało. Miedź już w pierwszej części powinna prowadzić. Dwukrotnie blisko strzelenia był Krzysztof Drzazga, ale raz trafił w poprzeczkę a raz po ładnym uderzeniu dobrze spisał się bramkarz. Swoją okazję miał też Mehdi Lehaire. Łodzianie z kolei mieli dwie niezłe szanse, ale i w tych sytuacjach brakowało niewiele.

Druga odsłona rozpoczęła się świetnie dla Miedzi. W 49. minucie Lehaire uderzył płasko i prosto zza pola karnego. Bramkarz łodzian był zasłonięty i mimo że strzał wydawał się łatwy do obrony, to golkiper przepuścił piłkę po ręce.

W 68. minucie było 2:0 dla Miedzi. Tym razem po ładnym podaniu Drzazgi w polu karnym do Patryka Makucha, gracz legniczan przymierzył i lekkim strzałem posłał piłkę obok interweniującego bramkarza.

Przewaga Miedzi rosła, legniczanie napędzili się i coraz bliżej byli podwyższenia wyniku. W końcu w 90. minucie udało się trafić po raz trzeci. Tym razem asystą do Drzazgi odwdzięczył się Makuch, który wrzucił piłkę prosto na głowę i Miedź triumfowała 3:0.

To był bardzo dobry występ w wykonaniu ekipy Jarosława Skrobacza. Miedź napierała, starała się grać ofensywnie, czyli tak jak tego oczekiwano od niej wraz z przyjściem Skorbacza. Końcówka sezonu jest więc przyzwoita, ale wciąż trzeba walczyć o baraże. Do końca pozostały dwie kolejki. Czy w barażach znajdzie się Miedź? Trzeba liczyć na wpadkę Górnika Łęczna i po prostu wygrać swoje mecze. W następnym pojedynku legniczanie zmierzą się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn a potem u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

Miedź Legnica - ŁKS Łódź 3:0 (0:0)

Bramki: Lehaire 49, Makuch 68, Drzazga 90.
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
Żółta kartka: Ricardinho.

Miedź: Lenarcik - Zieliński, Hoogenhout, Mijusković, Pinillos - Lehaire (71. Roman), Matuszek, Garuch, Drzazga (90. Śliwa), Tupaj - Bednarski (67. Makuch).

ŁKS: Arndt - Wolski (63. Dankowski), Carlos Moros, Sobociński, Klimczak (81. Marciniak) - Pirulo, Rozwandowicz (81. Sajdak), Dominguez (73. Sekulski), Rygaard (81. Nawotka), Trąbka - Ricardinho.