Antonik dał wygraną Miedzi (FOTO)

LEGNICA. Piłkarze Miedzi Legnica odnieśli zwycięstwo z Polonią Warszawa 2:1 (0:1). Dwa gole po strzałach z dystansu zdobył dla gospodarzy Kamil Antonik, natomiast dla gości trafił Szymon Kobusiński.

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych dla Miedzi. Tworzenie akcji przychodziło z trudem, a na dodatek już na początku starcia kontuzji doznał Damian Michalik. Zmienił go Kamil Antonik, który później okazał się bohaterem spotkania. Nim jednak do tego doszło, to Polonia w pierwszej połowie zdołała otworzyć wynik.

W 31. minucie po dośrodkowaniu w pole karne do piłki dopadł Szymon Kobusiński i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki.

Na odpowiedź Miedzi trzeba było czekać do drugiej połowy. Trener nieco zmienił środek pola, do gry wszedł Damian Tront, przez co zabezpieczył tyły. W 61. minucie legniczanie zdołali wyrównać. Kamil Antonik zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego w długi róg i było 1:1.

Trener Radosław Bella po wyrównaniu wprowadził na boisko Floriana Hartherza i Wiktora Bogacza. W 68. minucie Antonik oddał piękny strzał zza pola karnego w samo okienko bramki Polonii. Tym samym Miedź objęła prowadzenie 2:1 i zdołała utrzymać ten wynik do końca.

Łatwo jednak nie było, bo gracze ze stolicy jeszcze próbowali wyrównać i mieli ku temu okazje.

Miedź natomiast mimo zwycięstwa miała problemy w tworzeniu okazji. Niie dziwią więc słowa trenera gości Rafała Smalca, który powiedział „Przegrywamy mecz, którego nie powinniśmy przegrać. Mieliśmy kontrolę nad tym jak chcemy grać, a finalnie przegrywamy. Szkoda”.

Miedź zasłużyła na wygraną, bo była skuteczniejsza, a dość często zdarzało się w tym sezonie, że przeważała a mimo tego nie wygrywała. Tym razem było inaczej. Trzy punkty pozwalają utrzymywać Miedzi kontakt z czołówką I ligi.

We wtorek Miedź zagra na wyjeździe zaległe starcie z GKS-em Katowice. Trener GKS-u Rafał Górak obserwował mecz w Legnicy, natomiast na sobotni mecz GKS-u wybiera się sztab szkoleniowy Miedzi…

Miedź Legnica - Polonia Warszawa 2:1 (0:1)

Bramki: Antonik 61, 68 - Kobusiński 31.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).

Żółte kartki: Lehaire, Aguado, Hoogenhout, Agbor - Kołodziejski, Pleśnierowicz, Kowalski-Haberek, Ochronczuk.

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina (63. Hartherz) - Agbor, Lehaire (46. Tront), Aguado, Michalik (12. Antonik) - Drygas (84. Pierzak), Guzdek (63. Bogacz).

Polonia: Bąkowski - Pawłowski (73. Fadecki), Kowalski-Haberek, Majsterek, Kołodziejski (60. Pleśnierowicz), Biedrzycki - Auzmendi (72. Kluska), Marciniec (73. Koton), Ochronczuk, Michalski - Kobusiński (81. Tomczyk).