Zaległa porażka Miedzi

Miedź Legnica przegrała na wyjeździe z GKS-em Katowice 0:2 (0:2). Zaległe spotkanie z jesieni nie pomogło legniczanom umocnić się w tabeli I ligi. Podopieczni Radosława Belli zagrali bardzo słabo i zasłużenie przegrali.

Na początku pierwszej połowie ekipa gospodarzy badała nastawienie do gry Miedzi. Ta była wycofana, popełniała sporo prostych błędów w wyprowadzeniu piłki i to był sygnał dla GKS-u do ataku. W 33. minucie przyniósł on pierwszego gola. Po zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości gola zdobył Sebastian Bergier. Była to zbliżona sytuacja do tej z ostatniego meczu Miedzi z Polonią, gdzie zespół ze stolicy zdobył swoje trafienie.

Trzy minuty później było już 2:0 dla gospodarzy. Wynik podwyższył Arkadiusz Jędrych, który będąc w polu karnym strzelił lekko piłkę ta minęła zdezorientowanego Jakuba Mądrzyka i wpadła do siatki.

GKS miał więcej sytuacji bramkowych, ale do przerwy schodził prowdząc 2:0.

W przerwie trener Radosław Bella od razu dokonał trzech zmian. Wprowadzeni na boisko zawodnicy dodali nieco polotu Miedzi, ale to było zdecydowanie za mało by zagrozić rywalom. Jedyne groźne uderzenie oddał Kamil Drygas strzelejąc z przewrotki. Po krótkim momencie przewagi Miedzi GKS wrócił do kontroli nad meczem i do końca wynik nie uległ już zmianie. Legniczanie zagrali fatalną pierwszą połowę a w drugiej nie pokazali nic, co mogłoby sprawić, żeby w Katowicach zdobyli choć jednego gola. W całym spotkaniu oddali zaledwie dwa celne uderzenia. Oba niegroźne.

Przed meczem szkoleniowiec Miedzi zapowiadał, że będzie miał ze dwa-trzy pomysły na zaskoczenie rywali. Niestety, nic z tego nie wyszło, a pomysłów na GKS zabrakło albo zawodnicy im nie sprostali.

Miedź zaległego spotkania nie zaliczy do udanych, a już w piątek zagra kolejny wyjazdowy mecz - tym razem ze Stalą Rzeszów. Aktualnie legniczanie zajmują 9. lokatę w tabeli I ligi.

GKS Katowice - Miedź Legnica 2:0 (2:0)

Bramki: Bergier 33, Jędrych 36.

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).

Żółte kartki: Kuusk - Pierzak, Kaczmarski, Salvador, Tront, Guzdek.

GKS: Kudła - Wasielewski (79. Danek), Kuusk, Jędrych, Komor, Rogala - Błąd (90. Aleman), Repka, Kozubal, Marzec (86. Shibata) - Bergier (90. Pietrzyk).

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina (46. Hartherz) - Agbor (46. Salvador), Tront, Pierzak (46. Kczmarski), Antonik (73. Michalik) - Drygas (73. Drzazga), Guzdek.