Miedź bezbarwna na tle Arki (FOTO)

LEGNICA. Kibice Miedzi Legnica w niezbyt dobrych nastrojach opuszczali stadioni przy alei Orła Białego. W świąteczną sobotę drużyna przegrała z Arką Gdynia 0:1 (0:1). Jedynego gola w spotkaniu zdobył Karol Czubak.

Do Legnicy Arka przyjechała w roli faworyta. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Łobodzińskiego walczy o bezpośredni awans do ekstraklasy i jest na dobrej drodze, by to uzyskać.

W pierwszej połowie więcej dogodnych okazji stworzyli gdynianie, lecz tylko raz udało im się pokonać Jakuba Mądrzyka. W obronie Miedź popełniła błąd a do piłki z bliskiej odległości dopadł Karol Czubak i pokonał golkipera gospodarzy. Stało się to w końcówce pierwszej odsłony. Miedź nie miała w tej połowie klarownej okazji.

Po zmianie stron legniczanie częściej atakowali bramkę Arki, było sporo dośrodkowań z bocznych sektorów boiska, ale brakowało konkretu w ofensywie. Najbliższy zdobycia gola był Wiktor Bogacz po wrzutce Damiana Michalika. Za to ekipa z Gdyni wychodziła z szybkimi kontratakami. Po jednej z akcji Alassane Sidibe przerzucając piłkę nad Mądrzykiem trafił w poprzeczkę. Mądrzyk uratował Miedź też w dwóch bardzo groźnych sytuacjach. Ostatecznie jednak więcej goli już nie wpadło i goście z Legnicy wywieźli trzy punkty.

- Jakbyśmy zamknęli ten mecz wcześniej to moglibyśmy uniknąć tej nerwówki w końcówce. Mimo wyrównanego meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo - mówi Wojciech Łobodziński, trener Arki.

- Zagraliśmy dwie różne połowy, myślę, że druga była zdecydowanie lepsza. Musimy się poprawić w paru elementach i tutaj wymieniłem dośrodkowania, bo każde kończyło się na pierwszym obrońcy i stąd nie stworzyliśmy sobie więcej sytuacji. Mieliśmy ku temu okazje, ale ta decyzja w polu karnym była zła i wykonanie nam szwankowało. Arka była zespołem lepszym, ale było trochę pozytywów. Zagrało 6 młodzieżowców i przy odrobinie szczęścia można byłoby zremisować - uważa Radosław Bella, szkoleniowiec Miedzi.

Miedź aktualnie zajmuje 9. pozycję w tabeli I ligi. 6 kwietnia legniczanie zagrają na wyjeździe z Odrą Opole.

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramka: Czubak 42.

Sędzia: Leszek Lewandowski (Zabrze).

Żółte kartki: Mijusković - Stolc.

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Niewulis, Carolina - Michalik (80. Agbor), Tront (80. Pierzak), Aguado, Lehaire (66. Kaczmarski), Antonik (66. Zalewski) - Mansfeld (60. Bogacz).

Arka: Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny - Skóra (72. Lipkowski), Gol, Milewski (72. Borecki), Sidibe (71. Gaprindaszwili), Kobacki (80. Adamczyk) - Czubak.