Czwarta z rzędu wygrana Siódemki

Szczypiorniści Siódemki Miedź Huras Legnica wygrali czwarty mecz z rzędu. Na wyjeździe ograli Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:22 (9:11). Drużyna Tomasza Górecznego ma bardzo dobrą passę w lidze centralnej.

O kryzysie, który mieli legniczanie na początku roku można już dawno zapomnieć. Legnicki zespół jest teraz w wysokiej formie, a dyspozycja przekłada się na wyniki. Siódemka triumfowała czwarty raz z rzędu.

Wiadomo było, że w Szczecinie szykuje się trudny bój i tak było. Przed spotkaniem z Siódemką Pogoń przegrała u siebie tylko dwa razy. Legnicka ekipa nie miała jednak zamiaru pozostawić tego bilansu na dłużej i zrobiła wszystko by być trzecią drużyną, która ograła Pogoń.

W pierwszej połowie to szczecinianie byli minimalnie lepsi i na przerwę schodzili prowadząc 11:9. Po zmianie stron jednak Siódemka radziła sobie lepiej, ale stało się to w ostatnich 10 minutach gry. Wtedy seryjnie zdobyte bramki spowodowały uzyskanie prowadzenia przez gości a w efekcie końcowym triumf 24:22. Najlepszym strzelcem był Michał Wojtala, który trafił 6-krotnie.

Siódemka zajmuje 6. lokatę w tabeli ligi centralnej. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Siódemka Miedź Huras Legnica 22:24 (11:9)

Siódemka Miedź: Mazur, Teterycz 1, Stachurski - Pacek 1, Przybylak, Czarnecki 1, Kuliński 2, Kruszelnicki 1, Klimaszewski, Kużdeba 3, Wojtala 6, Skawiński 1, Stańko 3, Łukawski 5, Pacuła.