Młodzież Miedzi postawiła pieczęć na awansie do CLJ

LEGNICA. Miedź Legnica pokonała MKS Gogolin 2:1 i awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U17.

W pierwszej połowie mieliśmy przewagę nad rywalami, ale nie udało się poważnie zagrozić bramce gospodarzy . Pierwszą bramkę ekipa Miedzi zdobyła dopiero w drugiej odsłonie. W 65 minucie rzut karny na gola zamienił Marcin Romanowski, ale już minutę później Jakub Szumilas doprowadził do remisu po uderzeniu głową z rzutu rożnego. Na reakcje "Miedzianki" nie trzeba było długo czekać. Jakub Szałapata wszedł w pole karne i zdobył drugiego gola dla ekipy z Legnicy. Do końca meczu nic już się nie zmieniło i Miedź Legnica U17 awansowała do Centralnej Ligi Juniorów! MKS Gogolin - Miedź Legnica 1:2 (0:0) Bramki: Marcin Romanowski (65'), Jakub Szałapata (69') - Jakub Szumilas (66') Miedź Legnica: 1. Nikodem Korpysa - 3. Wojeciech Rezacz (62' 17. Korneliusz Rombek), 4. Marcin Romanowski, 6. Dawid Zawicki, 10. Filip Zięba (46' 9. Marcel Guściora, 11. Igor Kołoszyc (46' 8. Mateusz Marciniak), 13. Jakub Szałapata (77' 2. Artur Piaseczny), 16. Jarosław Czerwik (77' 7. Oliwier Bzdęga), 18. Reece Dziedziński (46' 14. Igor Kowalczyk),
19. Gabriel Rzepniewski, 20. Marcin Umnicki (K) (77' 15. Jan Popłoński)

Centralna Liga Juniorów U-17 dzieli się na dwie grupy (wschodnią i zachodnią), w której rywalizują łącznie 32 zespoły. W sezonie 2023/24 mistrzostwo Polski zdobył Śląsk Wrocław (w finałowym dwumeczu ograł 6:5 Legię Warszawa), natomiast z każdej grupy spadły po cztery ekipy.