Miedź wygrala z beniaminkiem 1 ligi (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica pokonała Stal Stalową Wolę 4:2 (3:0) w drugiej kolejce I ligi. To był pierwszy w tym sezonie mecz Miedzi rozegrany na własnym stadionie. Po dwa gola dla legniczan zdobyli 20-latkowie Wiktor Bogacz i Iwo Kaczmarski. Dla gości trafili Dominik Jończy i Jakub Górski.

Po niedosycie w Tychach kibice Miedzi mogli być tym razem w znacznym stopniu zadowoleni. Już w 7. minucie po raz pierwszy cieszyli się z gola. Do siatki trafił Wiktor Bogacz, kiedy to wykorzystał asystę Floriana Hertherza, a dobrą akcję tworzyli Iwo Kaczmarski i Kamil Antonik,.

Już w 18. minucie było 2:0 i ponownie gola zdobył Bogacz. Napastnik legniczan wykorzystał świetną okazję wychodząc sam na sam z bramkarzem.

Jeszcze przed przerwą wynik meczu na tablicy zmienił się na 3:0. Swoje trafienie zaliczył Iwo Kaczmarski, który strzelił zza pola karnego płasko, ale tuż przy słupku.

W pierwszej połowie Miedź miała jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale nie wykorzystała ich. Niewątpliwie była to najlepsza połowa legniczan od bardzo dawna.

W drugiej połowie już tak dobrze nie było, choć w 61. minucie Miedź podwyższyła wynik na 4:0. Ponownie gola zdobył Kaczmarski po strzale z dystansu. Bardzo udany występ Kaczmarskiego.

Potem legniczanie zamiast dobić rywala, to po zmianach w składzie zaczęła grać niefrasobliwie, marnowała dobre okazje, a Stal po zmianach na boisku zaczęła grać odważniej i lepiej. Zmiennicy zdobyli dwa gole. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Dariusz Jończy, a pięć minut później uczynił to Jakub Górski.

Ostatecznie legniczanie triumfowali 4:2, choć powinien być to wynik bardziej okazały, gdyby głowy piłkarzy byli skoncentrowani przez całe spotkanie.

Trener Ireneusz Mamrot: - Przytłumiona radość, bo 60 minut bardzo dobrej gry, ale końcówka w naszym wykonaniu, po strzeleniu gola na 4:0, to nie jest to czego oczekujemy i nie mogę być po tym zadowolony. Musimy być mądrzejsi przy kilku aspektach. Cieszą bramki Bogacza i to cieszy.

Miedź Legnica - Stal Stalowa Wola 4:2 (3:0)

Bramki: Bogacz 7, 18, Kaczmarski 38, 61 - Jończy 75, Górski 80.

Miedź: Wrąbel - Kostka, Mijusković, Kwiecień, Hartherz (71. Grudziński) - Podgórski, Drygas (63. Lehaire), Kaczmarski, Mioć (86. Chuca), Antonik (63. Drzazga) - Bogacz (63. Mansfeld).

Stal: Smyłek - Zaucha, Banach (53. Kowalski), Oko (45. Jończy), Furtak, Urban - Pchełka (46. Imiela), Soszyński, Wojtkowski (76. Górski), Pioterczak (45. Strózik) - Chełmecki.