Miedź w Warszawie zwycięża rzutem na taśmę

Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Polonię Warszawa 1:0 (0:0) w 5. kolejce spotkań 1. ligi. Gola na wagę trzech punktów zdobył Marcel Mansfeld, uderzając piłkę głową. Bramka wpadła w 95. minucie spotkania. Bardzo ważne zwycięstwo ekipy Ireneusza Mamrota.

Miedź była faworytem meczu, jednak spotkanie pokazało, że nie było łatwo. Już w pierwszej akcji Polonii kibice mogli zobaczyć gola, jednak świetną okazję zmarnował Szymon Kobusiński, który wbiegając w pole karne uderzył obok słupka, mimo że przed sobą miał jedynie bramkarza.

W pierwszej połowie legniczanie zbyt wielu sytuacji nie mieli, ale dwie z nich mogły zakończyć się golem. Uderzenia głową z bliskiej odległości zanotowali Wiktor Bogacz i Bartosz Kwiecień, ale brakowało w nich precyzji.

Więcej działo się w drugiej odsłonie. Po wprowadzeniu na boisko Kamila Antonika, skrzydłowy Miedzi dodał animuszu akcjom zespołu, a i sam Antonik był bliski szczęścia. W 56 min. potężnie huknął zza pola karnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Szkoda, bo byłaby to zapewne bramka kolejki.

Trzy minuty później Antonik podał do Michaela Kostki, a ten uderzył z prawej strony pola karnego, jednak bramkarz Polonii odbił futbolówkę.

Polonia też od czasu do czasu atakowała bramkę gości. W 86. min. bramakrz Jakub Wrąbel obronił jednak groźne uderzenie głową rywala.

Kiedy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami, to rzutem na taśmę, w ostatniej akcji legniczanie zdobyli zwycięskie trafienie. W 95. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marcel Mansfeld, który po dośrodkowaniu w pole karne uderzyły piłkę głową z bliskiej odległości.

Mimo dość wyrównanego meczu, to Miedź wywozi z Warszawy trzy punkty i wskakuje do pierwszej szóstki tabeli I ligi.

Polonia Warszawa - Miedź Legnica 0:1 (0:0)

Bramka: Mansfeld 90+5.

Sędzia: Damian Krumnlewski (Olsztyn).

Żółte kartki: Wojciechowski, Terpiłowski - Podgórski, Kwiecień, Kostka, Antonik.

Czerwona kartka: Zjawiński (90 min., za faul).

Polonia: Kuchta - Zawistowski, Szur (90. Cisse), Grudniewski, Hoxhallari - Terpiłowski, Piątek (68. Poczobut), Wojciechowski, Bajdur (90. Auzmendi), Durmus (64. Vega) - Kobusiński (63. Zjawiński).

Miedź: Wrąbel - Kostka (89. Szymoniak), Kwiecień, Grudziński, Hartherz - Podgórski (46. Antonik), Drygas (63. Tront), Kaczmarski, Chuca, Drzazga (78. Drina) - Bogacz (63. Mansfeld).