Konfeks na ligowym podium (FOTO)

LEGNICA. Konfeks Legnica odrobił ligowe zaległości (mecz z 6.kolejki), a pewna wygrana z KS Męcinka 6:0 (2:0) pozwoliła ekipie trenera Macieja BIAŁASA na wskoczenie na ligowe podium, na którym samodzielnie zajmuje 3.miejsce. Z kolei KS Męcinka mimo porażki zajmuje pewne miejsce w środku ligowej tabeli.

Mecz w zasadzie bez historii. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i chociaż nie mieli miażdżącej przewagi często gościli pod bramką Leszka Mazura. Ten bronił świetnie a interwencja przy potężnym uderzeniu z dystansu Jazowieckiego to była bramkarska ekstraklasa. Męcinka bynajmniej nie murowała swojego pola karnego lecz próbowała równie często co mało skutecznie kontratakować. Szybcy Piec i Szymonowicz wspierani przez Popardowskiego kilka razy narobili sporo szumu ale głównie przed polem karnym. Bramkarz Jakub Stępień generalnie nudził się w bramce okrutnie...

Jeszcze przed przerwą do bramki gości trafił Dominik WIŚNIEWSKI, który po przerwie powtórzył wyczyn i były to 9 i 10 bramka w sezonie napastnika Konfeksu a to oznacza, że w klasyfikacji snajperów dogonił Łukasza Sierpinę z LegSadu.

Po przerwie biegającą Męcinkę zaczęły puszczać siły i przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę.

Konfeks Legnica - KS Męcinka 6:0 (2:0)

T.Nowakowski 6 i 66 min, D.Wiśniewski 28 i 73 min, J.Ziemba 60 min, M.Zieliński 90 min