3 Liga: Górnik Polkowice rozbity! (FOTO)

LEGNICA.  W piątkowe popołudnie drużyna Miedzi II Legnica zmierzyła się z Górnikiem Polkowice w ramach 11. kolejki Betclic 3 Ligi. Zielono-niebiesko-czerwoni na własnym stadionie pokonali drużynę z Polkowic 6:2. Sytuacja w tabeli obu zespołów jest diametralnie różna: rezerwy Miedzi są wiceliderem ligi i bardzo poważnym kandydatem do awansu do 2 ligi. Z kolei Górnik Polkowice nadal pozostaje w strefie spadkowej a dorobek punktowy polkowiczan - niestety- nakazuje w nich upatrywać kandydat do spadku z 3 ligi... Dokładnie 2 lata temu Górnik Polkowice w meczu o mistrzostwo...1 ligi grał z Puszczą Niepołomice (obecnie ekstraklasa) przegrywając 0:1 po goli straconym w doliczonym czasie gry...

Od początku mecz przebiegał pod dyktando Miedzi. Już w 15. minucie wynik spotkania otworzył Hubert Krawczun, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z głębi pola. W 27. minucie było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego akcję głową sfinalizował Szymon Skrzypczak. W 40. minucie Górnik strzelił gola kontaktowego. Autorem trafienia był Kacper Strzelecki. W 45+1. minucie świetnie rozegraną akcję strzałem z pierwszej piłki wykończył Mateusz Ciapa.

Druga połowa rozpoczęła się dość spokojnie. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje, ale bez konkretu. W 61. minucie kolejnego gola dla Miedzi zdobył Jan Leończyk, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Dziesięć minut później bezpośrednio z rzutu wolnego bramkarza Miedzi pokonał Filip Baranowski. W 77. minucie rzut karny na gola zamienił Szymon Skrzypczak. W 83. minucie fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Marcin Garuch, a jego niezwykle precyzyjne uderzenie wpadło do siatki.

Miedź II Legnica - Górnik Polkowice 6:2 (3:1)

Bramki: Hubert Krawczun (15'), Szymon Skrzypczak (27', 77'), Mateusz Ciapa (45+1'), Jan Leończyk (61'), Marcin Garuch (83') - Kacper Strzelecki (40'), Filip Baranowski (71')

Żółte kartki: trener Ariel Sworacki (45'), Mateusz Stawny (77'), Jarosław Ratajczak (85')

Miedź II: 77. Filip Chadała - 3. Jan Leończyk, 8. Mateusz Ciapa, 9. Szymon Skrzypczak, 13. Kacper Józefiak, 16. Emmanuel Okoh, 17. Hubert Krawczun, 5. Babacar Diallo, 59. Jakub Kaczemba, 71. Marcin Garuch, 25. Wojciech Rezacz

Górnik: 1. Marcin Furtak - 4. Jarosław Ratajczak, 5. Mateusz Stawny, 8. Mateusz Solarz, 10. Mateusz Surożyński, 14. Michał Bogacz, 17. Mariusz Szuszkiewicz, 18. Szymon Drewniak, 24. Kacper Strzelecki, 29. Filip Baranowski, 39. Oliwier Macala.