Miedź rozniosła Wartę

Miedź Legnica odniosła wysokie zwycięstwo na wyjeździe w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 4:1 (4:0) i przynajmniej na razie wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli I ligi. Gole dla ekipy Ireneusza Mamrota zdobyli Kamil Antonik, Marcel Mansfeld, Iwo Kaczmarski i Michael Kostka. Dla gospodarzy trafił były zawodnik Miedzi Rafał Adamski.

Spotkanie zaczęło się świetnie dla legniczan. Już w 4. minucie objęli bowiem prowadzenie. Kamil Antonik po ładnej, indywidualnej akcji, wbiegł w pole karne, minął najpierw jednego, potem drugiego zawodnika a na końcu zmylił jeszcze jednego gracza gospodarzy i trafił do siatki.

W 17. minucie na tablicy wyników było już 0:2. Marcel Mansfeld zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Warty i wpadła do siatki.

Miedź wciąż atakowała, Warta miała problemy w defensywie i znowu kibice, którzy przyjechali z Legnicy, mogli się cieszyć. W 26. minucie po akcji Iwo Kaczmarskiego z Jackiem Podgórskim, ten pierwszy ostatecznie dostał podanie od Podgórskiego i strzelił w długi róg bramki, podwyższając rezultat na 3:0 dla Miedzi.

To jednak nie był koniec strzelania w pierwszej odsłonie. W 39. minucie Benedik Mioć strzelił w polu karnym w słupek, piłka poleciała w stronę Michaela Kostki a ten bez wahania uderzył i wpakował piłkę do bramki.

Do przerwy niespodziewanie było aż 4:0 dla gości z Legnicy. W drugiej odsłonie gospodarze zagrali już lepiej i Miediz nie szło tak dobrze, choć też piłkarze nie musieli się mocniej wysilać. Poznaniacy grali nieco żwawiej w ataku i stworzyli kilka szana, ale tylko jedną zakończyli bramką.

W 72. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka wpadła pod nogi Rafała Adamskiego, a były gracz Miedzi (w latach 2017-2020 reprezentował juniorów i ekipę rezerw) uderzył mocno i nie dał szans na skuteczną interwencję Jakubowi Wrąbelowi.

Więcej goli już kibice nie zobaczyli. Miedź co najmniej dwa najbliższe tygodnie, w czasie których jest reprezentacyjna przerwa, będzie trenować w dobrych nastrojach. W 11 meczach podopieczni Ireneusza Mamrota zgromadzili 23 punkty (bilans 7 - 2 - 2, bramki: 23:10). Aktualnie daje to trzecią pozycję Miedzi.

Następny mecz legniczanie rozegrają u siebie 19 października w derbach z Chrobrym Głogów.

Warta Poznań - Miedź Legnica 1:4 (0:4)

Bramki: Adamski 72 - Antonik 4, Mansfeld 17, Kaczmarski 26, Kostka 39.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Żółta kartka: Markow.

Warta: Grobelny - Przybyłko (46. Wojcinowicz), Pleśnierowicz, Markow - Michalski, Shibata (81. Gąska), Kopczyński (46. Tkaczuk), Szeliga, Żurawski (46. Adamski), Kiełb (46. Waluś) - Firlej.

Miedź: Wrąbel - Kostka, Kovacević, Kwiecień (70. Drina), Grudziński - Podgórski (76. Michalik), Letniowski (62. Chuca), Kaczmarski, Mioć (76. Drygas), Antonik (62. Bida) - Mansfeld.