Basket triumfował po świetnej końcówce (FOTO)

LEGNICA. Koszykarze Basketu Legnica pokonali we własnej hali Domino Polonię Świdnica 96:89 (19:33, 30:20, 21:24, 26:12). Była to druga wygrana w sezonie w 3. lidze.

Legniczanie pierwszy mecz przed własną publicznością w tym sezonie zaczęli źle. W pierwszej kwarcie popełniali sporo błędów w obronie, co skrzętnie wykorzystywali świdniczanie. Goście tę partię wygrali 33:19.

W drugiej kwarcie sytuacja się nieco odwróciła, a Basket zniwelował stratę do 4 oczek. Długi czas goście prowadzili a zespół Basketu miał problem z dojściem do rywali. W trzeciej odsłonie udało się wyrównać stan meczu na 60:60, ale po chwili rywale zdołali rzucić 7 punktów z rzędu.Taką przewagę mieli na zakończenie trzeciej części spotkania.

Wydawało się, że tym razem rywali ze Świdnicy może z Legnicy wywieźć zwycięstwo, bo drużyna Wojciecha Jaworskiego popełniała błędy w defensywie, szczególnie było to pozostawianie bez krycia zawodników - pewne problemy ze zrozumieniem, kto w przyjmuje obronę danego gracza.

W czwratej kwarcie legniczanie krok po kroku niwelowali stratę i obrona była bardziej szczelna. Do tego dochodziły przechwyty i szybkie kontrataki. Na cztery minuty przed końcem Basket wyszedł na prowadzenie. Celny rzut za trzy oddał Michał Siminski i było 82:81 na tablicy wyników - dodajmy, że na nowej tablicy wyników. Basket poczuł szansę na wygraną i jeszcze dynamiczniej grał w końcowce. Ostatecznie legniczanie wygrali 96:89.

- Cieszy wygrana. Ze stylu nie jestem zadowolony, bo nad nim musimy jeszcze popracować, ale żeby pewne schematy działały, musimy się jeszcze zgrać z nowymi zawodnikami - mówi Wojciech Jaworski, trener Basketu.

Basket Legnica - Domino Polonia Świdnica 96:89 (19:33, 30:20, 21:24, 26:12)

Basket: Chmielewski 6, Szablewski 25, Siminski 22, Jaworski 23, Sielicki, Macowicz 9, Dziadulewicz 2, Kowalski 2, Krakowczyk 7.

Polonia: Gromek 2, Słobodzian 16, Merecki 8, Ozga 12, Soboń 12, Sieńko 10, Kosmala 29, Poradzisz.