Betclic 3 Liga: Pewne zwycięstwo Miedzi nad Unią

LEGNICA.  W niedzielne popołudnie drugi zespół Miedzi Legnica zmierzył się na własnym stadionie z Unią Turza Śląska w ramach 13. kolejki Betclic 3 Ligi. Zielono-niebiesko-czerwoni pokonali ekipę z Turzy Śląskiej 3:1.

W 6. minucie na bramkę Unii uderzył Michał Kaczmar, który wczorajszym derbach z Chrobrym Głogów znajdował się na ławce rezerwowych pierwszego zespołu "Miedzianki". W 24. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Po świetnej zespołowej akcji i kluczowym zagraniu głową przez Michała Kaczmara, piłkę w siatce umieścił Oliwier Szymoniak. W 44. minucie niestety straciliśmy gola. Autorem trafienia z rzutu karnego był Sławomir Musiolik.

Druga połowa również była intensywna. W 53. minucie Emmanuel Okoh strzelał na bramkę, jednak jego strzał przeleciał nad poprzeczką. W 57. minucie świetną bombą z dystansu popisał się Wiktor Wawrzyniak. W 62. minucie znów wróciliśmy na prowadzenie. Pewnym strzałem z jedenastu metrów pokonał golkipera gości Hubert Krawczun. W 74. minucie Hubert Krawczun zanotował dublet w dzisiejszym meczu. Bardzo dobrze w polu karnym pracował Emmanuel Okoh, który idealnie wyłożył piłkę do wbiegającego Krawczuna.

Miedź II Legnica - Unia Turza Śląska 3:1 (1:1)

Bramki: Szymoniak (24'), Krawczun (62', 74') - Musiolik (44' - kar.)

Miedź II Legnica: 77. Chadała - 3. Leończyk, 9. Skrzypczak (83' 80. Stępnik), 13. Józefiak, 17. Krawczun, 18. Kaczmar (62' 10. Manikowski), 19. Maliszewski (46' 70. Garuch), 25. Wawrzyniak, 28. Szymoniak (46' 14. Okoh), 59. Kaczemba (57' 6. Czornij), 79. Umnicki.