Siódemka Huras zwycięska nad Grunwaldem (FOTO)

LEGNICA. Siódemka Miedź Huras Legnica pokonała Grunwald Poznań 27:25 (19:14). To pierwsze zwycięstwo legniczan w tym sezonie we własnej hali. Wcześniej legniczanie dwie potyczki przegrali u siebie, natomiast na wyjeździe wygrali dwa z trzech spotkań.

Początek spotkania należał do gości, którzy lepiej przygotowali celowniki. Prowadzili 4:1, jednak z czasem na właściwe tory weszli podopieczni Tomasza Górecznego. Powoli zaczęli nie tylko odrabiać straty, ale w końcu wyszli na prowadzenie i powiększali przewagę. Do przerwy prowadzili schodząc 19:14.

Po zmianie stron poznaniacy zaczęli odrabiać straty i na dwie minuty przed końcem na tablicy wyników widniał remis. W powietrzu wisiały zatem rzuty karne. Lepiej finiszowali jednak legniczanie, którzy ostatecznie wygrali 27:25.

To było pierwsze zwycięstwo Siódemki w tym sezonie we własnej hali. Wcześniej wygrane mieli tylko na wyjazdach. Dzięki triumfie awansowali na ósmą lokatę w tabeli ligi centralnej.

Siódemka Miedź Huras Legnica - Grunwald Poznań 27:25 (19:14)

Siódemka: Mazur, Zembrzycki - Put 6, Kużdeba 5, Pęczar 5, Stańko 5, Gregułowski 2, Wojtala 2, Łukawski 1, Pacek 1, Mikulewicz, Pacuła, Przybylak, Skawiński, Wita.

Grunwald: Wysocki, Tarko 1 - Siejek 6, Krzywicki 5, Bujnowski 3, Skórka 3, Janczyk 2, Przybylski 2, Marcinkowski 1, Płoski 1, Tórz 1, Nowicki, Pacześny, Stachowiak, Uyen.