Miedź wygrała w Opolu

LEGNICA. Piłkarze Miedzi Legnica są w gazie. Drużyna Ireneusza Mamrota pokonała na wyjeździe Odrę Opole 2:0 (1:0). Gole zdobyli Bartosz Kwiecień i Damian Michalik.

Już w 7. minucie Miedź objęła prowadzenie. Po rzucie wolnym piłkę głową do środka pola karnego wrzucił Adnan Kovacević, ta trafiła do Marcela Mansfelda, a niemiecki napastnik przedłużył podanie do wbiegającego Bartosza Kwietnia, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

W pierwszej połowie wielu akcji bramkowych nie było, ale legniczanie grali lepiej. Mansfeld uderzył dwukrotnie w polu karnym, ale za pierwszym razem został zablokowany a potem strzelił nad bramką. Odra niezbyt wiele potrafiła zaprezentować na dobrze dysponowanej Miedzi.

W drugiej odsłonie ponownie to legniczanie byli zespołem lepiej zorganizowanym i śmielej radzącym sobie w ataku. W końcu, w 80. minucie piłkę na sam na sam z bramkarzem dostał Damian Michalik, który wykorzystał sytuację i podwyższył wynik na 2:0 dla gości.

Legnicka drużyna mogła wygrać wyżej, bo w końcówce sam na sam z golkiperem był Bartosz Bida, ale strzelił wprost w niego.

Miedź wygrała zasłużenie i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli I ligi. To oczywiście może się zmienić ze względu na to, że kolejka jeszcze trwa, ale sytuacja wygląda dobrze. To był trzeci z rzędu triumf w lidze ekipy Ireneusza Mamrota.

Odra Opole - Miedź Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: Kwiecień 7, Michalik 80.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Żółte kartki: Purzycki, Skrzyński, Prikryl - Letniowski.

Odra: Burta - Bartosz (88. Zawada), Kamiński, Błyszko, Szrek - Szkliński, Purzycki (80. Niziołek), Dudziński (66. Banaszewski), Prikryl, Czapliński (88. Nowak) - Muratović (80. Wolny).

Miedź: Wrąbel - Kostka, Kovacević, Kwiecień, Hartherz - Podgórski (59. Michalik), Kaczmarski, Letniowski (58. Drygas), Mioć (71. Drzazga), Antonik (85. Drina) - Mansfeld (71. Bida).