Memoriał im. Rutyńskiego - Cuprum w finale (FOTO)

LUBIN. Już w pierwszym meczu III siatkarskiego Memoriału im. Jana Rutyńskiego mieliśmy sporą sensację, bo Czarni Radom po dobrym spotkaniu pokonali Skrę Bełchatów. Wprawdzie to zaledwie sparingowe granie, ale... sensacja jest sensacją. W drugim meczu Cuprum Lubin zmierzyło się z Espadonem Szczecin. Drużyną w szeregach, której można oglądać nie tylko ekssiatkarza Cuprum-Mateusza Malinowskiego, ale przede wszystkim Dawida Murka. Po przeciętnej grze wygrali Miedziowi i w czwartek w finale zmierzą się z Czarnymi Radom.

Lubinianie rozpoczęli mecz w ustawieniu: Pupart, Patucha, Gunia, Biegun Masny, Hein i na libero Kryś. No i oczywiście nowy coach - Patrick DUFLOS. W pierwszym secie prowadzenie objęli goście, ale w miarę szybko Cuprum wyszło na prowadzenie 8:5. Imponował atakami Dawid Gunia, nieźle na odbiorze zagrywki rywali grał Filip Biegun. Miedziowi mieli chwilę przestoju więc w pewnym momencie zrobiło się 11:12, 12:13, ale od stanu 17:15 Cuprum zmierzało do wygranej.

W drugim secie wszystko biegło po myśli gospodarzy do stanu 17:15. Potem inicjatywę przejęli goście i prowadzili 20:22. Na szczęście atak Patuchy wyprowadził stan meczu na 24:23, a na 26:24 skończył Biegun.

W trzecim secie lubinianie mocno przysnęli i w sumie z niczego zrobiło się 2:7. I Miedziowi nie byli w stanie odrobić strat. W czwartym secie było już normalnie, czyli z mocną przewagą Cuprum. Ale i tak nie zabrakło emocji, bo Miedziowi piłkę meczową mieli przy przewadze 24:15 i pozwolili rywalom odrobić sześć punktów...

Ale najważniejsze iż w czwartkowym finale III Memoriału "ojca chrzestnego" lubińskiej siatkówki zagra Cuprum rywalizując z Czarnymi Radom.

III Memoriał im. Jana Rutyńskiego, półfinały

Skra Bełchatów – Czarni Radom 1:3 (25:19, 24:26, 19:25, 17:25)

Skra: Piechocki, Mielczarek, Wlazły, Romać, Adamczyk, Czarnowski, Nedeljković, Antosiewicz, Ebadipour, Bednorz, Piotrowski, Sawicki, Janusz.

Radom: Ziobrowski, Filip, Droszyński, Żaliński, Fornal, Kwasowski, Rybicki, Zwiech, Ostrowski, Teryomenko, Huber, Wasilkiewicz.

Cuprum Lubin – Espadon Szczecin 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:20)

Cuprum: Patucha, Pupart, Biegun, Taht, Michalski, Gunia, Smoliński, Hain, Kryś, Makoś, Masny, Gorzkiewicz.

Espadon: Kluht, Miliszew, Murek, Mihułka, Wołosz, Ruciak, Wika, Sladecek, Gałązka, Pełowski, Zajdel, Cedzyński, Kacperkieiwcz, Jaskuła, Menzel, Gawryszewski.

{gallery}galeria/sport/06_09_17_Cuprum_Lubin_Espadron_Szczecin_fot_BSlepecka{/gallery}