Na Fortuńskich można stawiać... fortuny

LUBIN. Blisko 280 meczów, a ostateczne odpowiedzi poznaliśmy dopiero na kilka godzin przed zakończeniem turnieju. Mistrzostwa Polski w bilardzie przeszły do historii. Lubinianin Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie) - to jego jeszcze przed startem Mistrzostw dotyczyło najwięcej pytań. Wielu zastanawiało się, czy padnie rekord rankingowej przewagi na zakończenie sezonu. Przypominano, że ostatni medal Mistrzostw Polski zdobył w 2014 roku. Jednak Mieszko na dziewiątkę przygotował to co najlepsze. Wygrał po fascynującym finale przeciwko Radosławowi Babicy. Brązowy medal zdobył ojciec Mieszka- Bogusław. W MP Binzesu!

Fortuński swój czwarty tytuł wywalczył, wygrywając 9-7. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Konsalnetu Warszawa: Mateusz Śniegocki i Wojciech Sroczyński.

Po MP czołówka rankingu mężczyzn wygląda tak: 1. Mieszko Fortuński- 263 pkt
2. Mariusz Skoneczny - 230 pkt
3. Konrad Piekarski - 224 pkt Dwóch najlepszych zawodników może być pewnych wyjazdu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

Dodajmy iż rozwegrano także MP Biznesu w bilardzie. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Amator, PRO i SUPER PRO. W kategorii PRO brązowy medal zdobył ojciec Mieszka, twórca lubińskiego sportu bilardowego - Bogusław FORTUŃSKI reprezentujący DSB Baribal LUBIN.