Energa po stronie AZS-u

LUBIN. 13-tka okazała się dla lubińskich szczypiornistek pechowa. W sobotnim super spotkaniu „pomarańczowe” podejmowały na własnym parkiecie Energa AZS Koszalin, które po 60 minutach wywiozły z Lubina komplet punktów.

Pierwsze punkty padły po stronie przyjezdnych i przez dłuższą chwilę to właśnie koszalinianki nadawały ton gry. Ku uciesze lubińskich kibiców Metraco Zagłębie Lubin wyrównało wynik kwadrans przed gwizdkiem sędziego, ale euforia nie trwała długo bo już po chwili przyjezdne ponowie powróciły do gry. Świetna obrona wicemistrzyń Polski nie pozwoliła gospodyniom zakończyć pierwszej połowy zwycięstwem, ekipa z Koszalina zeszła z parkietu z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron Adrianna Górna wyrównała wynik dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu to był początek złej passy akademiczek. Jednak dzięki kapitalnej postawie Beaty Kowalczyk przyjezdne powróciły do gry i ponownie „miedziowe” musiały gonić wynik, ale mocna defensywa koszalinianek była dla gospodyń nie do przebicia. Lubinianki robiły co mogły, ale po 60. minutach na tablicy wyników pojawił się wynik 24:21 dla koszalinianek.

Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 21:24 (11:12)

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz - Bilik, Grzyb, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz, Rosińska, Górna, Piechnik, Jochymek, Wojtas, Belmas, Pielesz, Milojević

Energa AZS Koszlin: Kowalczyk, Sach - Grobelska, Protsenko, Michałów, Mazurek, Smbatian, Budnicka, Tracz, Roszak, Kaczanowska, Urbaniak, Rycharska, Nowicka