Ekipa B. Karkut nie zwalnia tempa

LUBIN. Za nami 17. kolejka PGNiG Superligi Kobiet. W tej serii spotkań piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zmierzyły się w Kielcach z tamtejszą Koroną Handball. Miedziowe wygrały pewnie 23:16, prowadząc do przerwy 12:11. Nawet szaleństwa na parkiecie Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego nie przeszkodziły ekipie Bożeny KARKUT (trenerce 2017 roku) w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Tradycyjnie swoje gole do kolekcji dorzuciła Kinga GRZYB (Najlepszy Sportowiec Zagłębia Miedziowego 2017 roku). Po 17 meczach Zagłębie plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Miedziowe zaczęły mecz bardzo dobrze i po dwunastu minutach prowadziły 7:2. Kolejne dziesięć minut to przewaga kielczanek. Korona zaczęła odrabiać straty i zrobiło się po 9. Do przerwy Metraco Zagłębie Lubin wygrywało jedną bramką.

Wyrównany mecz trwał do 50. minuty. Lubinianki poprawiły obronę. Defensywa miedziowych była bardzo szczelna i w ostatnich dziesięciu minutach kielczanki zdobyły tylko jedną bramkę.

Korona Handball Kielce – Metraco Zagłębie Lubin 16:23 (11:12)

Korona Handball: Orowicz, Wałcerz, Chojnacka – Zimnicka , D. Więckowska , Gliwińska , M. Więckowska , Janczyk, Czekala , Skowrońska , Piecaba , Homonicka.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Mączka, Semeniuk 2, Trawczyńska 2, Buklarewicz 2, Wasiak, Rosińska, Górna , Piechnik 8, Jochymek 2 , Belsmas 2, Pielesz , Milojević 3.