Pewna wygrana szczypiornistek

LUBIN. Szczypiornistki Zagłębia Lubin po niespodziewanej derbowej porażce z Kobierzycami, w kolejnym meczu zagrały już na swoim poziomie i  w sobotnim wyjazdowym meczu pewnie pokonały drużynę z Piotrowa Trybunalskiego 29:20.

Spotkanie otworzyły szczypiornistki MKS Piotrcovia w pierwszych minutach prowadziły jednym punktem 2:1, ale już po chwili do głosu zostały dopuszczone „miedziowe” i kolejne cztery bramki padły łupem przyjezdnych. Pięć minut przed przerwą na tablicy wyników pojawił się remis po 8. Do końca pierwszej połowy podopieczne Bożeny Karkut rzuciły jeszcze pięć bramek pozwalając rywalka tylko na jeden punk.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, „pomarańczowe” punkt po punkcie budowały swoja przewagę, która oscylowała między 6-7 bramek. Dzięki dobrej defensywie zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin w pięknym stylu pokonały rywalki z Piotrkowa Trybunalskiego 29:20.

– Od początku meczu przeważałyśmy nad drużyną z Piotrkowa. Dobra postawa w obronie i bramce, pozwoliła nam na spokojne granie w ataku. Mogłyśmy odskoczyć przeciwniczkom wcześniej, ale kilkoma skutecznymi interwencjami popisała się bramkarka gospodyń. Druga część spotkania od początku do końca była pod nasza kontrola, dzięki czemu mogłyśmy sobie pozwolić na efektowne akcje w ofensywie. W dzisiejszym spotkaniu byłyśmy kolektywem i każda, która weszła na parkiet wniosła do gry coś dobrego. Pochwały należą się wszystkim za dobra grę w defensywie – oceniła mecz Paulina PIECHNIK.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lubin 20:29 (9:13)

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski : Opelt, Sarnecka – Kucharska, Matyja, Klonowska, Kopertowska, Marszałek, Wypych, Wasilewska, Cygan, Ivanović, Vladislava Belmas, Despodovska, Wyrzychowska.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 6, Mączka, Semeniuk 2, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Rosińska, Górna 1, Piechnik 2, Jochymek 2, Viktoria Belmas 2, Pielesz 7, Milojević 4, Bilik.