Wykopali remis

LUBIN.  W rozegranym w piątkowy wieczór w Zabrzu meczu inaugurującym 27. kolejkę Lotto Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zremisowali z Górnikiem Zabrze 2:2. Gole dla Zagłębia strzelili Jakub Mares w 29. oraz Filip Starzyński w 90. minucie spotkania. Miedziowi przez ponad 80 minut tego spotkania grali w osłabieniu po czerwonej kartce Mateusza Matrasa.

Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze:-  Zdawaliśmy sobie po pierwszej połowie sprawę, że aby trzy punkty zostały w Zabrzu to musimy zagrać agresywnie. Zagłębie operowało piłką, to rywale kontrolowali drugą połowę i konsekwencją tego był ten rzut wolny w ostatniej minucie. Takie mecze, gdzie wydaje się że mamy duże możliwości by wygrać nas bolą. Moi chłopcy takimi meczami się rozwijają. Wiem, że jest ciężko, ale w kolejnych meczach będziemy lepiej przygotowani na ostatnie minuty.

Mariusz Lewandowski, trener KGHM Zagłębia Lubin: -  Przede wszystkim chcę pogratulować zespołowi gry do końca. To był dla nas ciężki mecz, bo przydarzyła się czerwona kartka naszemu zawodnikowi. Chcieliśmy tutaj wygrać, dążyliśmy do tego i byliśmy lepszym zespołem. Górnik poza dwoma trafieniami ze stałego fragmentu gry nie potrafił wkorzystać przewagi jednego zawodnika. Mamy jeden punkt i musimy się z niego cieszyć w tych okolicznościach. Jestem bardzo zadowolony z wchodzących z ławki. Kubicki, Starzyński i Tuszyński dali drużynie dużo jakości. Tego oczekuje od rezerwowych. Każdy zawodnik jest ważny dla drużyny. Szacunek dla chłopaków!

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2:2 (2:1)

1:0 – Wieteska, 20 min (asysta Kądzior), 1:1 Maresz, 29 min (asysta Balić), 2:1 – Suarez, 37 min (asysta Kurzawa), 2:2 Starzyński (90+2. z wolnego)

GÓRNIK: Loska – Wieteska , Suarez , Bochniewicz , Koj  – Kądzior  (78. Wolniewicz ), Matuszek , Hajda  (46. Olszewski ), Kurzawa  – Ł. Wolsztyński  (75. Urynowicz niesklas.), Angulo .
ZAGŁĘBIE: Hładun  – Czerwiński , Guldan , Kopacz  (87. Tuszyński ), Dąbrowski , Balić  – Jagiełło  (46. Kubicki ) , Matras , Matuszczyk , Pawłowski  (65. Starzyński ) – Maresz .