Miedziowi zdobyli Płock i zerkają na Ligę Europy

LUBIN. W meczu 33 kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Wisłę 2:1. Bramki dla Zagłębia zdobyli Patryk Tuszyński i Filip Starzyński. Dla rywali trafił Nico Varela z rzutu karnego. Po tej wygranej Miedziowi zajmują 6 miejsce w tabeli tracąc do czwartej Wisły Płock cztery punkty. Czwarte miejsce jest w zasięgu Miedziowych, a ta właśnie lokata może dać prawo gry w Lidze Europy.

W 30 minucie na Mateusza Matrasa w polu karnym wpadł  z impetem Varela i arbiter ku zdziwieniu uznał - a VAR to potwierdził(?) - iż zawodnik Zagłębia faulował gracza Nafciarzy.  Varela  sam wymierzył sprawiedliwość uderzając z wapna nie do obrony! Miedziowi tym faktem się jednak nie podłamali i już siedem minut później doprowadzili do wyrównania. Akcja lewą stroną boiska Balicia, podanie  Jakuba Mareša na pole karne i z zimną krwią wykorzystał okazję Patryk Tuszyński.

Po przerwie korzystniejsze wrażenie sprawiali gospodarze. Ponownie w bramce gości błysnął Dominik Hładun broniąc dwie setki Kante i jedną Michalaka. W doliczonym czasie gry szczęście uśmiechnęło się do lubinian. Z narożnika pola karnego huknął Guldan i piłkę  z linii bramkowej wybił Furman. Spadającą na 13 metr piłkę ręką zagarnął Reca i sędzia podyktował karnego dla gości. Pewnym egzekutorem okazał się Filip Starzyński zdobywając 6 gola w sezonie.

Mariusz Lewandowski (KGHM Zagłębie Lubin): - Spotkanie było wymagające dla dwóch drużyn, wszyscy grali dziś o zwycięstwo. Mieliśmy swoje sytuacje, nie wszystkie wykorzystaliśmy. Podobnie Wisła, również mogła pokusić się o więcej goli, ale na posterunku był nasz dobrze dysponowany bramkarz. Jeśli chodzi o Patryka Tuszyńskiego, to zderzył się z kolegą z zespołu. Wiele wskazuje na to, że nic poważnego na szczęście się nie stało. Wiadomo uderzenie w głowę jest niebezpieczne, dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie.

Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (1:1)
Nico Varela 30 (k) - Patryk Tuszyński 37, Filip Starzyński 90 (k)

Wisła: 30. Thomas Dähne - 20. Cezary Stefańczyk, 17. Damian Byrtek, 14. Adam Dźwigała (89, 5. Bartłomiej Sielewski), 9. Arkadiusz Reca - 96. Jakub Łukowski (67, 77. Konrad Michalak), 8. Dominik Furman, 4. Damian Szymański, 23. Semir Štilić, 7. Nico Varela - 29. José Kanté (90, 16. Oskar Zawada).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 33. Ľubomír Guldan, 5. Maciej Dąbrowski, 3. Saša Balić - 26. Jakub Mareš (73, 9. Arkadiusz Woźniak), 20. Jarosław Kubicki, 28. Mateusz Matras (61, 25. Adam Matuszczyk), 19. Filip Jagiełło, 89. Patryk Tuszyński (84, 77. Łukasz Moneta) - 18. Filip Starzyński.