Piłkarki ręczne Zagłębia wicemistrzyniami Polski!

LUBIN.  Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wicemistrzyniami Polski w sezonie 2017/2018! Miedziowe nie dały najmniejszych szans drużynie GTPR Gdynia. Lubinianki po znakomitym spotkaniu rozbiły rywalki 31:15 (16:9)! To szesnasty medal w bogatej historii żeńskiej sekcji piłki ręcznej. Srebro przypieczętowała m.in. Karolina SEMENIUK, który kończy bogatą karierę sportową szczypiornistki...

Po przerwie, związanej z kontuzją do kadry Metraco Zagłębia Lubin powróciła bramkarka Monika Wąż. Na parkiecie golkiperka Miedziowych po raz pierwszy na parkiecie pojawiła się w czwartej minucie, wychodząc na rzut karny.

Wynik meczu rzutem z drugiej linii otworzyła Paulina Uścinowicz. W podobny sposób po stronie Metraco Zagłębia odpowiedziała Małgorzata Mączka. Na pierwsze prowadzenie w meczu lubinianki wyszły w siódmej minucie, kiedy bramkę zdobyła Karolina Semeniuk. Rozgrywająca Miedziowych dała sygnał do ataku, a drużyna złapała wiatr w żagle. Na pustą bramkę rywalek trafiła Monika Maliczkiewicz i było 5:3, dwa trafienia z rzędu na swoje konto zapisała Arianna Górna i po dziesięciu minutach Metraco Zagłębie prowadziło 7:3. Wówczas o czas dla gdynianek poprosił Marcin Markuszewski. Nie zdało się to na wiele, wręcz przeciwnie. Miejscowe w kilkanaście sekund dorzuciły dwie bramki i zrobiło się 9:3.

– Nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż naszą wygrana. Musimy dać z siebie wszystko i zwyciężyć. Wygrana – taki jest nasz cel – mówiła przed meczem Karolina Semeniuk, dla której był to ostatni domowy mecz w barwach Metraco Zagłębia i w całej karierze sportowej.

Rozgrywająca Miedziowych nie rzucała słów na watr. Lubinianki rozpędziły się na początku spotkania i ani myślały oddawać pola rywalkom. Podopiecznym Bożeny Karkut wychodziło dziś wszystko, grające znakomicie Metraco Zagłębie jeszcze przed przerwą wygrywało różnicą dziesięciu bramek – 15:5! Do przerwy na tablicy wyników było 16:9.

W drugiej połowie lubiński walec był jeszcze bardziej skuteczny, zarówno w obronie, jak i w ataku. Miedziowe powiększały wysoką przewagę, wypracowaną w pierwszej części spotkania. Po raz drugi na listę strzelców wpisała się bramkarka Monika Maliczkiewicz. W 50. minucie wynik brzmiał 27:12 i do końca trwał koncert Metraco Zagłębia. Po końcowej syrenie Miedziowe cieszyły się z bardzo pewnej wygranej i wicemistrzostwa Polski!

– Przychodząc do Lubina nie spodziewałam się, że spędzę tutaj aż piętnaście lat. W tym czasie było wiele wspaniałych i emocjonujących momentów i ciężko by mi było wybrać te najlepsze. Bardzo się cieszę, że kończę karierę w Zagłębiu. Tak naprawdę nie dociera to jeszcze do mnie i na pewno jest to trudno moment dla sportowca, kiedy musi powiedzieć sobie „już dość” i zacząć inne życie. Zagłębie Lubin dało mi bardzo wiele, bardzo dużo mnie nauczyło. To Klub na bardzo wysokim poziomie i z tego względu przez tyle lat nie zmieniłam barw klubowych, bo tutaj nie musimy się o nic martwić tylko grać. Zawsze walczyłyśmy o najwyższe cele i medale mistrzostw Polski – powiedziała Karolina Semeniuk, która z Zagłębiem Lubin wywalczyła 11 medali Mistrzostw Polski i 4 krajowe Puchary.

MVP meczu: Karolina Semeniuk (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – GTPR Gdynia 31:15 (16:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz 2, Wąż, Czyż – Grzyb 2, Mączka 3, Semeniuk 6, Buklarewicz , Wasiak, Rosińska 3, Górna 5, Belmas 4, Milojević 6.

GTPR: Kordowiecka , Chodakowska – Szarawaga 1, Machado Matieli 1, Uścinowicz 2, Janiszewska , Pękala 3, Gutkowska 3, Łabuda 4, Błaszkowska 1, Sliwińska.