Awans Sparty do 4 ligi (FOTO)

RUDNA. Piłkarze Sparty Rudna pokonali 6:0 (2:0) Kaczawę Bieniowice i tym samym przypieczętowali awans do 4 ligi. Drogę do bram 4 ligi otworzył w 22 minucie grający trener Spartan Robert Malawski strzelając gola po akcji zespołu. - Który to mój awans w karierze piłkarskiej? Dokładnie szósty - bardzo szybko odświeżył sobie pamięć popularny "Malas" mający za sobą trzy awanse w ligach centralnych z barwach Górnika Polkowice plus trzy awanse w niższych ligach. Kiedy chwilę później Łukasz Stachów dołożył drugiego gola na stadionie w Rudnej rozpoczęło się wielkie świętowanie...

Był chóralny doping, race, oprawowe dymy w barwach Sparty i szalone tańce na trybunach. W przerwie na płycie boiska zaprezentowały się wszystkie drużyny młodzieżowe Sparty. Przyszli ligowcy od wójta gminy Władysława Bigusa i dyrektora Centrum Kultury w Rudnej Bernarda Langnera otrzymali specjalne bidony z logo klubu. Przerwę uświetnił także występ dziecięcego zespołu tańca nowoczesnego działającego przy Centrum Kultury.

Gwoli sprawiedliwości Kaczawa Bieniowice do Rudnej nie pojechała po to by gospodarzom ułatwić świętowanie. W pierwszej połowie Kaczawa wyprowadziła trzy groźne kontry po których bieniowiczanie wychodzili sam na sam z golkiperem Sparty Łukaszem Waligórskim i za każdym razem obronną ręką z tych pojedynków wychodził dubler Macieja Kijewskiego.

Jednak już w przerwie meczu w pobliże boiska przynoszono okolicznościowe szampany co zdawało się zwiastować wielką fiestę. Kiedy na 4:0 podwyższył Albert Muzeja Kaczawa ostatecznie "wyschła", a na stadionie, który kończy już swój żywot rozpoczęto świętowanie połączone z Festynem z okazji Dnia Dziecka.

- Obiekt już przekazaliśmy inwestorowi, który rozpoczyna przebudowę stadionu - dodał Bernard LANGNER. - Na pewno ostatni mecz w tym sezonie zagramy jeszcze na tym obiekcie, a potem na rok wyprowadzamy się z Rudnej. Gdzie? Nie jest wykluczone, że 4-ligowe mecze będziemy grać na stadionie Zagłębia w Lubinie.

Sparta Rudna - Kaczawa Bieniowice 6:0 (2:0)

{gallery}galeria/sport/31-05-18-sparta-rudna-kaczawa-bieniowice-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}