Zagłębie z pierwszą porażką w sezonie

Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali swój pierwszy mecz w sezonie LOTTO Ekstraklasy. Ulegli na wyjeździe Piastowi Gliwice 1:2 (1:1). Jedyną bramkę dla miedziowych zdobył Patryk Tuszyński. Dla gospodarzy trafiali Joel Valencia i Tom Hateley. Piast niespodziewanie po trzech kolejkach jest liderem ligi.

Już w 1. minucie Zagłębie mogło wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego Jakub Tosik uderzył piłkę głową, ale że piłka skozłowała przed zawodnikiem lubinian to strzał był niecelny. Z kolei w 19. minucie miedziowych od utraty gola uchronił Dominik Hładun, który zdołał uprzedzić Michala Papadopulosa i wybił mu piłkę sprzed nóg. Był zawodnik Zagłebia znalazłby się w doskonałej sytuacji.

Czeski napastnik po chwili jednak asystował przy bramce Piasta. Przedłużył podanie głową do Joela Valencii a Ekwadorczyk wygrał pojedynek z Lubomirem Guldanem i uderzył piłkę nad interweniującym Hładunem.
Zagłębie wyrównało w 33. minucie, kiedy po ładnej akcji i dośrodkowaniu z 18 metrów Bartłomieja Pawłowskiego do piłki wyskoczył Patryk Tuszyński i głową pokonał Jakuba Szamtułę.

W 36. minucie o mały włos, a Hładun po raz drugi musiałby wyciągać piłkę z siatki. Po podaniu Guldana źle przyjął piłkę i kiedy próbował wybić nabił Papadopulosa. Trzy minuty później jednak Hładun uratował swoją drużynę. Tym razem golkiper miedziowych obronił strzał z ostrego kąta Valencii.

W drugiej odsłonie wpadła jedna bramka. Na listę strzelców wpisał się Tom Hateley. "Joker" gliwiczan pojawił się na boisku zaledwie cztery minuty wcześniej. Anglik uderzył z pierwszej piłki z 16 metrów w długi róg bramki Hładuna. Asystę zaliczył najlepszy tego dnia na boisku Valencia.

Zespół Mariusza Lewandowskiego bliski był wywiezienia remisu z Gliwc. W końcówce spotkaniu po dośrodkowaniu Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę głową uderzył Bartosz Kopacz, jednak to uderzenie wybił na róg Jakub Szmatuła.

Piast zasłużenie pokonał miedziowych, choć przy odrobinie szczęścia Zagłębie miało szansę na ugranie jednego punktu.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)

Bramki: Valencia 23, Hateley 83 - Tuszyński 33.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Żółte kartki: Tosik, Dziwniel.

Piast: Szmatuła - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Mak (69. Jagiełło), Jodłowiec, Dziczek, Valencia, Felix (79. Hateley), Papadopulos (63. Parzyszek).

Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Guldan, Dąbrowski, Dziwniel - Bohar (69. Mares), Tosik (58. Matras), Matuszczyk, Starzyński (78. Kopacz), Pawłowski - Tuszyński.