Zagłębie przegrało w Gdyni

Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Arką Gdynia 1:3 (1:0) a w końcówce mogło stracić jeszcze więcej bramek. Miedziowi od 55. minuty grali w dziesiątkę, co miało kluczowe znaczenie dla przebiegu gry. Od tamtego momentu gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę w spotkaniu i z wyniku 0:1 wyszli na 3:1.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Zagłębia. W 12. minucie piłkę od Adama Matuszczyka dostał niepilnowany Sasa Bilić, który z bliskiej odległości pokonał golkipera gospodarzy. W pierwszej odsłonie Zagłębie prezentowało się lepiej, co wróżyło dobrą drugą połowę.

Kluczowa w meczu okazała się jednak 55. minuta, kiedy Jakub Tosik faulował rywala i dostał drugą żółtą kartkę. Oznaczało to, że lubinianie grać będą w osłabieniu. Po zejściu Tosika gdynianie od razu trafili na 1:1 po ładnym golu z rzutu wolnego Michała Nalepy.
Arka grała coraz lepiej i szła do przodu, spychając do defensywy lubinian.
Coraz groźniejsze akcje gdynian w końcu przyniosły skutek w 81. minucie, kiedy świetnie grający Luka Zarnadia minął Filipa Jagiełłę, odegrał piłkę do Macieja Jankowskiego, a ten potężnym strzałem przy słupku dał prowadzenie Arce.
Ekipa Mariusza Lewandowskiego nie miała nic do stracenia. Próbowała grać ofensywnie i nieco zostawiła obronę, czym narażała się na kontrataki. Taka kontra przyniosła efekt dla Arki w końcówce meczu, kiedy swojego drugiego gola w spotkaniu zdobył Jankowski.

Zagłębie zagrało dobrą pierwszą połowę, ale plan posypał się w drugiej odsłonie i ostatecznie lubinianie przegrali z lepiej grającą Arką. To druga z rzędu porażka miedziowych. Przed tygodniem zespół Lewandowskiego uległ Pogoni Szczecin. Teraz przed zespołem dwutygodniowa przerwa spowodowana meczami reprezentacji.

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 3:1 (0:1)

Bramki: Nalepa 56, Jankowski 81, 90 - Balić 12.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Żółte kartki: Zarandia - Matras, Matuszczyk, Tosik, Dąbrowski, Bohar.
Czerwona kartka: Tosik (55. min., za drugą żółtą).

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić (52. Sołdecki), Helstrup, Marciniak - Zarandia, Danch, Nalepa (90. Aankour), Janota, Siemaszko (72. Cvijanović) - Jankowski.

Zagłębie: Hładun - Tosik, Dąbrowski, Guldan, Balić - Pawłowski, Matras (85. Janoszka), Matuszczyk, Jagiełło, Bohar (85. Sirotow) - Tuszyński.