Oceniamy piłkarzy Zagłębia

LUBIN. Pokusimy się więc o oceny dla autorów triumfu Miedziowych...

Dominik HŁADUN - nota 7

Pierwszy raz piłkę w rękach golkiper miał w 17 minucie po uderzeniu Forsella. Potem dominacja Miedziowych była tak duża iż Hładun spokojnie mógł w bramce czytać książkę lub gazety sportowe... Kolejna okazja do interwencji to 28 minuta i obrona strzału Joana Angeli Romana. Chwila dekoncentracji przytrafiła się w końcówce 1 połowy kiedy po rzucie rożnym młody bramkarz kiepsko wypiąstkował piłkę, ale skończyło się na strachu. W II połowie czasu na czytanie Hładun już nie miał bo goście częściej gościli pod jego bramką i zdecydowanie częściej posyłali piłki w kierunku bramki gospodarzy. Ale skoncentrowany Hładun pokazał dlaczego należy mu się miejsce w bramce Miedziowych.

Bartosz KOPACZ - nota  6

Służy mu granie na boku obrony zarówno pewny jest w destrukcji, jak i w ofensywie. Jego dośrodkowanie już w 8 minucie otworzyło Boharowi drogę do bramki, ale Słoweniec źle uderzył piłkę. Kopacz mógłby liczyć na wyższa notę, ale przytrafiły mu się 3-4 chwile "zawieszenia się". Raz zawiesił się do spółki z Guldanem i Ojama w 26 minucie znalazł się w niezłej sytuacji. Zaleta Kopacza jest znakomity wślizg w piłkę a nie w nogi rywala.

Lubomir GULDAN - nota 6

Duża ruchliwość w całej strefie obrony. Mało pracy w pierwszej połowie, ale w drugiej kilka razy zablokował skutecznie zawodników Miedzi próbujących rozegrać piłkę w polu karnym Zagłębia.

Damian OKO - nota 7

To on pewnym wślizgiem w Ojamę wyjaśnił sytuację po "zawieszeniu" Kopacza i Gudana w pierwszej połowie. Niesamowicie ten chłopak się rozwija. To może być stoper, który przebije Jarosława Jacha. Ma skoordynowane ruchy, gra w typowo angielski sposób nie mając kłopotów z grą głowa jak i wejściami po murawie. Piłkarze Miedzi dosłownie odbijali się od niego niczym piłeczki pingpongowe. Potrafi też grać destrukcyjnego pomocnika. Wielokrotnie skuteczny w odbiorach piłek przy wolnych akcjach rywali.

Sasza BALIĆ - nota 6

Mało zadań w obronie w pierwszej połowie wykorzystywał do rajdów na swojej flance, próbował także zaskoczyć bramkarza Miedzi. Mniej widoczny w drugiej połowie, ale wówczas koncentrował się na powstrzymywaniu ofensywnych zapędów legniczan.

Damjan BOHAR - nota 6

Efektowny, ale czasami za mało efektywny. Słoweniec miał lepsze mecze w barwach Zagłębia niż ten z Miedzią. Na plus trzeba zapisać aktywność w polu karnym Miedzi co po kiksie Purzyckiego spowodowało iż Bohar mocno przyatakował zmuszając Miljkovicia do wepchnięcia piłki do własnej bramki. W tym meczu brakowało nam indywidualnych pojedynków jeden na jeden w wykonaniu Bohara zawodnika o dobrej technice użytkowej.

(84 min. Sirotov - nie sklas.)

Filip JAGIEŁŁO - nota 8

Zapracował na ocenę ciężką pracą w środku boiska i refleksem, którzy pozwolił mu ośmieszyć Kanibołowskiego przy trzecim golu. W takiej formie Jagiełło będzie nie tylko silnym punktem reprezentacji młodzieżowej, ale niebawem upomni się o niego pierwsza reprezentacja naszego kraju.

Filip STARZYŃSKI - nota 6

Mało kreatywna gra lidera drugiej linii Zagłębia. Uderzenie z wolnego, po którym Kanibołocki zaliczył "asystę" przy golu Pawłowskiego oraz zainicjowanie akcji po której Tuszyński trafił w słupek to jasne momenty w grze "Figo". W drugiej połowie można było odnieść wrażenie iż zawodnikowi "odcięto tlen".

Bartosz SLISZ - nota 8

Chyba szlifowwany jest kolejny brylant w miedziowej kolekcji piłkarskiej. Chłopak tyrał po całym boisku w zasadzie nie zastępując jedynie Hładuna. Świetnie fizycznie przygotowany do meczu.

Bartłomiej PAWŁOWSKI - nota 7

Jego trafienie dało Miedziowym prowadzenie. Wykazał się znakomitym refleksem przy uderzeniu z wolnego Starzyńskiego uprzedzając obrońców Miedzi w starcie do piłki wyplutej przez Kanibołockiego. Kilka razy wręcz ośmieszył Purzyckiego pozbawiając pomocnika Miedzi chęci do grania. Kilka znakomitych akcji dwójkowych "na pamięć" wzbudzało zachwyt widowni. W drugiej połowie jak Miedź zmieniła styl grania Pawłowski nie był już tak skuteczny w akcjach ofensywnych i szybko opadł z sił.

(69 min. Pakulski - nie sklas)

Patryk TUSZYŃSKI  - nota 6

Aktywny zwłaszcza w pierwszej połowie. Próbował strzałów na bramkę rywali. By także autorem podania po którym Bohar zmusił obrońce Miedzi do wpakowania piłki do własnej bramki. W drugiej połowie po akcji Starzyńskiego i Jagiełło trafił w słupek. Ale w drugiej połowie z minuty na minutę stawał się coraz mniej skuteczny w akcjach ofensywnych. Wdawał się w dryblingi, w których tracił piłkę ułatwiając kontry Miedzi.

(77 min.Mares - nie sklas)

Trener Ben van Dael: - nota 6

Umiejętnie wykorzystuje potencjał zespołu, konsekwentnie stawia na młodych zawodników do których ma zaufanie. Inna sprawa, że trafił w derbach na Miedź, która nie podjęła walki a piłkarsko wyraźnie ustępowała Zagłębiu.

Drużyna: - nota 7

Drugi mecz - druga wygrana w 2019 roku po dobrej grze. I co tu więcej komentować?