Fedrowanie remisu ku uciesze tylko Górnika (FOTO)

LUBIN. Na finiszu rundy zasadniczej ekstraklasa co prawda poziomem nie błyszczy, ale zrobiło się mocno interesująco. O miejsce w czołowej ósemce walczy 6 zespołów , w tym Zagłębie i tyle samo na dobrą sprawę drużyn walczy o... miejsce premiowane startem w europejskich pucharach. Miedziowi w meczu 28 kolejki mogli przybić stempel na niemal pewne miejsce w mistrzowskiej ósemce, ale tak się nie stało. Remis z Górnikiem Zabrze raduje jedynie gości walczących o uniknięcie degradacji do 1 ligi. Miedziowi miejsca w mistrzowskiej grupie muszą poszukać na stadionie Korony i w meczu przeciwko Wiśle...

Garstka widzów,- nieco ponad 3000 - o pierwszej połowie chciałaby zapomnieć jak najszybciej. Miedziowi osłabieni brakiem wykartkowanych Kopaca, Bohara, Balicia i bez chorego Tuszyńskiego nie bardzo mieli pomysł na grę i chyba chęci do gry. Jedynym plusem ej części pojedynku było powrót do ekstraklasowego grania Alana Czerwińskiego , który po ciężkiej kontuzji wrócił i dał sporą jakość na boku boiska.  W pierwszej polowie Bartłomiej Pawłowski precyzyjnym strzałem pokonał Chudego, ale arbiter uznał iż bramki nie uznał bo golkiperowi Górnika przeszkadzał(zasłaniał) Jakub Mares będący na pozycji spalonej...

W drugiej połowie mecz z minuty na minutę nabierał rumieńców. Początkowo głównie za sprawą gospodarzy. W 61 minucie szarżujący lewą stroną Pawłowski zagrał do Maresa, którego strzał o centymetry minął bramkę zabrzan. Próbował również Starzyński z rzutu wolnego oraz strzałem z dystansu Jagiełło. Wreszcie do przodu ruszyli zabrzanie. W 78 minucie i piłkarze Górnika przeprowadzili jedną z pierwszych po przerwie składnych akcji. Strzał Żurkowskiego fantastycznie obronił Forenc, ale po rzucie rożnym nie miał już szans. Prowadzenie dla 14-krotnych Mistrzów Polski zdobył wypożyczony z Zagłębia Mateusz Matras.

Goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie kilka minut. Celnie przymierzył aktywny Pawłowski i w 83 minucie doprowadził do wyrównania.

ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ZABRZE 1:1 (0:0)

0:1 – Matras, 79 min (asysta Sekulić), 1:1 – Pawlowski, 83 min (asysta Jagiełło)

ZAGŁĘBIE: Forenc – Czerwiński (70. Tosik), Guldan, Dąbrowski, Oko – Pawłowski, Jagiełło, Slisz, Starzyński, Dziwniel (83. Pakulski ) – Mares.

GÓRNIK: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Mystakidis (64. Zapolnik), Matras, Żurkowski, Gwilia (57. Ambrosiewicz), Jimenez (89. Arnarson ) – Angulo.

{gallery}galeria/sport/02_04_19_Zaglebie_Lubin_Gornik_Zabrze_Fot_Dariusz_szymacha{/gallery}