Spartanie zrównali Orkan z murawą (FOTO)

RUDNA. Tradycyjnie na stadionie Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin swój kolejny mecz ligowy rozegrali piłkarze Sparty Rudna. Rewelacja rundy wiosennej nie zawiodła i rozbiła Orkan Szczedrzykowice 5:1 (3:0). Bramki dla Spartan zdobyli: Mateusz Kochman (4 min), Łukasz Ostrowski (8 i 29), Bartłomiej Oruba (50 karny) i Bartosz Majewski (69). Po tym zwycięstwie Spartanie awansowali na 7 miejsce w ligowej tabeli i nadal celują w miejsca 5-6 na mecie sezonu.

Robert Malawski trener Sparty Rudna: - Jestem bardzo zadowolony z chłopaków. W końcu nie wiem od kiedy pierwszy mecz zaczynamy od zwycięstwa. Bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie: szybko bramka, potem druga i trzecia. To bardzo cieszy bo poprzednie mecze przegrywaliśmy 2:0, 2:0.A Orkan to mocna drużyna, bardzo fajnie Graja w piłkę. Szkoda tylko, że to widowisko zepsuli sędziowie. Nie wiem czy powinienem to mówić ale tak słabego sędziowania to jeszcze nie widziałem. Wykartkowali nas, nie wiem po co, nie wiem dlaczego. Swoją słabą dyspozycję na boisku odreagowywali w kartkach dla naszej drużyny. Niemniej jestem zadowolony ze swojej drużyny. Tym bardziej, że drużyna Orkana mocno się przeciwstawiła. I ostatnie 20 minut pierwszej połowy to oni mieli inicjatywę. W drugiej połowie się to wyrównało ale my na szczęście strzeliliśmy dwie a oni odpowiedzieli jednym trafieniem.

Niestety nie zamieścimy wypowiedzi trenera Orkana Wojciecha Grzyba. Ten poirytowany porażką powiedział, że do dyspozycji dziennikarzy będzie dopiero za pół godziny. Dawnej ikonie Ruchu Chorzów a obecnie wschodzącej "gwiazdy" lokalnej trenerki postanowiliśmy dać więcej czasu na ochłonięcie i przemyślenie swojej postawy...

{gallery}galeria/sport/01_05_19_Sparta_Rudna_Orkan_Szczedrzykowice_Fot_Dariusz_szymacha{/gallery}