Spartanie trafili "6" (FOTO)

RUDNA. Sparta trafiła szóstkę. Nie chodzi bynajmniej o totolotka lecz o 4 ligę. 6:0 (2:0) beniaminek IV ligi Sparta Rudna rozbił Włókniarza Mirsk w meczu o mistrzostwo tej klasy rozgrywkowej. Po tym zwycięstwie Spartanie umocnili się na szóstym miejscu i szykując się na ligowy finisz, bo do piątego miejsca dzieli ich tylko pięć punktów...

Robert MALAWSKI, trener Sparty: - Początkowo był to trudny mecz gdyż przeciwnik cofnął się na swoja połowę – grali całą drużyną między szesnastym a dwudziestym piątym-trzydziestym metrem. Ciężko gra się takie spotkania bo jednak lepiej się gra gdy przeciwnik prowadzi grę otwartą. Tutaj jednak troszkę się męczyliśmy ale na szczęście w końcówce połowy udało nam się, praktycznie w 2-3 minutach strzelić dwie bramki „do szatni”. I już lepiej się grało. Chcemy dotrzymać słowa i zająć co najmniej szóste miejsce. Właśnie na nie wskoczyliśmy. Po pierwszych niepowodzeniach i pierwszej wygranej (a byliśmy wtedy na dwunastym miejscu) powiedziałem, że stać nas na to żeby być na miejscu szóstym a nawet w pierwszej piątce. Im wyżej tym lepiej. Nie wiem czy wyżej damy radę ale będziemy walczyć. Cieszy zwłaszcza gra w tej rundzie. Mamy dobrych chłopaków i gramy dobrą piłkę. Fajnie byłoby tak wysoko wygrywać mecze, ale najważniejsze żeby wygrać – nieważne ile.

Sparta Rudna -  Włókniarz Mirsk 6:0 (2:0)

44 min Paweł Hołówka (asysta Sygnatowicz)
45’60’  Łukasz Ostrowski  (asysta przy 45’ Kochman Mateusz,  asysta przy 60’ Dawid Malawski)
66    Dawid Książek(asysta Piotr Wojenski)
67    Daniel Sygnatowicz (asysta Mateusz Kochman)