Metraco Zagłębie sięgnęło po Puchar Polski

GNIEZNO/LUBIN.  Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin nie dały najmniejszych szans Pogoni Szczecin i pewnie sięgnęły po Puchar Polski! W wielkim finale w Gnieźnie lubinianki pokonały rywalki 25:19 (15:16). Świeżó upieczone wicemistrzynie polski prowadziły pewnie od początku do końca spotkania! Wielkie brawa dla organizatorów meczu.  W pierwszej stolicy Polski byliśmy świadkami wielkiego święta piłki ręcznej, a całe miasto od kilku dni żyło tym meczem, co było widać na ulicach Gniezna. Spotkanie w nowej hali GOSiR-u oglądał nadkomplet widzów, choć gdyby obiekt miał większą pojemność z pewnością również zapełniłby się do dostatniego miejsca. Większą część trybun zajęli kibice Zagłębia,(ok. 700) którzy od początku do końca żywiołowo dopingowali swoją drużynę!

Sam mecz było emocjonującym widowiskiem i od początku było widać jak wielka jest jego stawka. Obie drużyny skupiły się przede wszystkim na defensywie, a między słupkami dobrze spisywały się obie bramkarki Monika Maliczkiewicz i Monika Pruenster. Wynik meczu w szóstej minucie otworzyła skrzydłowa Metraco Zagłębia, Kinga Grzyb. Na bramkę byłej reprezentantki Polski odpowiedziała Oktawia Płomińska, ale Kinga Grzyb znów trafiła i było 2:1. To właśnie ta zawodniczka była bohaterką pierwszej części spotkania i przy wyniku 4:1 miała na swoim koncie cztery trafienia! Strzelecki impas szczecinianek przerwała w 12. Valentina Blezević. Po kwadransie dobrej gry to jednak lubinianki prowadziły dość wyraźnie 7:3. Miedziowe grały uważnie w obronie, a z przodu szalała Kinga Grzyb, która co chwilę trafiała do bramki rywalek. Pogoń walczyła, starała się jak mogą, ale to Miedziowe były zdecydowanie lepsze i nie dawały rywalkom żadnych argumentów. Do przerwy przewaga podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej była miażdżąca.

W drugiej połowie trwał festiwal gry Metraco Zagłębia. Lubinianki ani przez chwilę nie spuszczały z tonu i wiedziały, że są po prostu lepszą drużyną, co mało odzwierciedlenie na parkiecie. Dwadzieścia minut przed końcem Miedziowe prowadziły pewnie 19:10. Wysoka przewaga Metraco Zagłębia utrzymywała się przez większą część drugiej połowie spotkania, i choć szczecinianki zmniejszały straty, to lubinianki pewnie zmierzały po kolejne trofeum! Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej 25:19!

To piąty Puchar Polski dla lubińskiej ekipy! Wcześniej Metraco Zagłębie Lubin zdobywało to trofeum w latach 2009, 2011, 2013, i 2017. Do wicemistrzostwa Polski w sezonie 2018/2019 Miedziowe dokładają kolejne trofeum – Puchar Polski!

Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Szczecin 25:19 (15:6)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 10, Hartman 1, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 2, Rosińska, Piechnik 4 , Ważna , Matieli 3, Jochymek , Belmas 1, Pielesz 1, Milojević 2.

Pogoń: Pruenster, Wawrzynkowska, Krupa – Płomińska 1, Bozović 3, Noga , Cebula 1, Urbańska, Janas 1, Wołoszyk 3, Szynkaruk 1, Dezic 1, Zawistowska 1, Kochaniak , Agbaba 1, Blazević 6.