Zagłębie utarło nosa Legii i kończy sezon na 6 miejscu

LUBIN. Piast po skromnym zwycięstwie na Lechem został Mistrzem Polski,  Lechia wygrała z Jagiellonią a Cracovia poległa u siebie z Pogonią 0-3 co nie było przeszkodą , ze to właśnie Cracovia będzie reprezentować Polskę w Lidze Europy. Zagłębie w swoim ostatnim meczu zremisowało na stadionie mistrza Polski(byłego) i aktualnego wicemistrza - Legii 2:2 po golach Bohara i Szysza. Legia gola strzeliła w 90 minucie meczu. Miedziowi kończą sezon na 6 miejscu i chociaż pozostaje niedosyt bo była szansa na granie w LE to wspomniane 6 miejsce musi cieszyć.

Ben van Dael (trener Zagłębia): - Fajne jest, że graliśmy w meczu mistrzowskim, bo Legia walczyła o mistrzostwo. Moi zawodnicy są zawiedzeni, ale jestem dumny, bo to wiele mówi o progresie, jaki zrobiliśmy grupowo i indywidualnie. Możemy grać jeszcze lepiej. Wiedzieliśmy, że w początkowej fazie meczu Legia mocno na nas ruszy, chcieliśmy przetrzymać początkowe 15 minut, ale to się nie udało, bo straciliśmy bramkę. Z każdą minutą graliśmy coraz lepiej. Wiedzieliśmy, że jeśli Legia podejdzie wyżej, w okresach przejściowych będzie więcej przestrzeni i my to wykorzystaliśmy. Zdobyliśmy bramkę po świetnym ataku Starzyńskiego, później mieliśmy jeszcze bardzo dobrą akcję z prawej strony, ale końcowe podanie nie było zbyt dobre. W drugiej połowie Legia powinna na nas ruszyć, ale tak nie było. Pod koniec mieliśmy więcej kłopotów, widać było, że mecz nas dużo kosztował i padła bramka wyrównująca. Zawodnicy są nieco zawiedzeni, ale mam nadzieję, że wkrótce będą z siebie dumni.

Ciekawostka jest iż rezerwowym bramkarzem Miedziowych był w tym meczu zaledwie 16-letni Bieszczad. Mecz na Łazienkowskiej byl niewątpliwie mecze pożegnań dla kilku zawodników. Wiadomo, że Filip Jagiełło wraca dp FC Genoa. Nieoficjalnie wiadomo, że z zespołem rozstanie się Daniel Dziwniel( był rezerwowym w ostatnim meczu sezonu). Nie wiadomo czy dalej grać będzie w Lubinie Alan Czerwinski . Jego odejście byłoby wielką stratą dla Miedziowych. Bez łez klub pewnie rozstanie się z Szirotowem i którymś z bramkarzy: Leciejewski-Kuchta.

Kilka klubów łakomym okiem spogląda na Ślisza, ale w tym wypadku - podobnie rzecz ma się Bartka Pawłowskiego należałoby wyłożyć na stół bardzo dużo kasy...I bardzo dobrze. Trener Ben van Dael do dyspozycji na nowy sezon będzie mał solidny trzon zespołu. Kierunek stawiania na młodzież z Akademii Piłkarskiej jest kierunkiem sprawdzonym. Nie można jednak wykluczyć transferów do zespołu.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)
1-0 16' Carlitos