"Emeryt" załatwił Zagłębie

KRAKÓW. Czwarta porażka w sezonie, w tym trzecia z rzędu stałem się faktem. Marne to pocieszenie iż Miedziowi zagrali momentami 100 procent lepiej niż w "padace sezonu" z Piastem Gliwice. Punkty zostały pod Wawelem a sytuacja piłkarzy Zagłębia w ligowej tabeli staje się - mówiąc dyplomatycznie - coraz mniej komfortowa. Czy podczas przerwy na reprezentację nastąpi powrót formy czy raczej polecą głowy?

Miedziowych w Krakowie załatwił 36-letni Paweł BROŻEK... Ten piłkarski "emeryt" ma wyjątkowy patent na Miedziowych.

Początek meczu był piorunujący w wykonaniu Białej Gwiazdy. Ale przegrywając 0:2 Zagłębiu pokazało charakter i mając w składzie dwóch Saszów im "zleciło" zdobywanie goli. Do tego dodajmy naprawdę znakomity mecz Filipa Starzyńskiego... Więc optymizm przed drugą połową był i to nawet spory.

W 52. w szesnastce zagłębie upadł Savićević, po czym sędzia Daniel Stefański momentalnie podyktował rzut karny. Po konsultacji z arbitrami VAR i obejrzeniu tej sytuacji na monitorze cofnął jednak swoją decyzję.

Co się odwlecze, to nie uciecze – mogli sobie powiedzieć wiślaccy kibice. Już w jednej z kolejnych akcji lewym skrzydłem pognał Mak, dograł futbolówkę do młodzieżowca Kamila Wojtkowskiego, ten zmylił obrońcę, z gracją przekładając sobie futbolówkę na lewą nogę, a następnie płaskim strzałem pokonał Forenca.

W 65. minucie Savićevića zastąpił na placu gry Rafał Boguski i to on asystował przy ostatniej bramce. Doświadczony pomocnik sprytnie podciętą piłką obsłużył Brożka, który zrobił swoje. Piękna była ta akcja duetu Boguski-Brożek, jak za dawnych lat. Czas jednak mija, a oni wciąż potrafią zmieniać losy meczu i zapewniać zwycięstwa drużynie Białej Gwiazdy.

Porażka stała się faktem podobnie jak coraz gorsza sytuacja w tabeli. Czy w przerwie na reprezentację Zagłębie się odbuduje?

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 4:2 (2:2)