Wataha zapoluje na Miedziowych

LUBIN. W niedzielę 15 września o godz. 15.00 na boisku przy RCS drużyna rugby Miedziowi Lubin po raz pierwszy zaprezentują się przed własną publicznością w nowym sezonie rozegranym w I lidze. Pierwszą kolejkę na inaugurację ligi, którą jako beniaminek rozegrali 7 września ze Spartą Jarocin, lubinianie przegrali 25:21. Tym razem Miedziowi zmierzą się u siebie z Watahą Rugby Club z Zielonej Góry.

Miedziowi w ubiegłym sezonie rugby zdobyli vicemiestrzostwo 2 ligi przegrywając tylko jeden mecz z drużyną Rugby Białystok – mistrzami grupy. Ponieważ w tym sezonie z rozgrywek 1 Ligi wycofała się Arka Rumia, decyzją Polskiego Związku Rugby lubinianie wskoczyli w ich miejsce i grają w I Lidze.

Lubińscy rugbyści w 1 ligę weszli wzmocnieni o najlepszych graczy w naszym województwie – dołączyli do nich zawodnicy z Bolesławca, Wrocławia i Żmigrodu. W drużynie zagrają także wychowankowie klubu. Zespół poprowadzi Jakub Lisiewski, który również trenuje kadrę U-18. Drugim trenerem jest Karol Derecki i wspomagany przez Michaela Shtefanitsa.

Na inaugurację 1 ligi Miedziowi zmierzyli się od razu z drużyną z wyższej półki, z wice mistrzem ubiegłego sezonu - Spartą Jarocin. Niestety w tym meczu pierwszą połowę lubinianie przespali i do szatni zeszli z wynikiem 22-7 dla Sparty. Na drugą połowę potrafili się zmobilizować – dominowali już w młynie i twardo grali, dzięki czemu dogonili nawet rywala - na 2 minuty przed końcem na tablicy było już 22:21. Jednak podczas ostatniej akcji popełnili błąd w przegrupowaniu i Sparta wykorzystując karnego zwyciężyła mecz 25:21.

W drugiej kolejce tego sezonu lubinianie zagrają przeciwko Watasze Rugby Club, która po 1 kolejce jest liderem gruby ogrywając legionistów 30 – 26. Zielonogórzanie w poprzednim sezonie zajęli przedostatnią lokatę w grupie.