Kulturysta z Lubina zdobył Puchar Polski

LUBIN. W Warszawie lubinianin Patryk Walczuk zdobył Puchar Polski pokonując wszystkich zawodników aż w dwóch kategoriach. W tym roku w sporcie sylwetkowym Fitness Plażowe zdobył już wcześniej Mistrzostwo Polski i Europy. Trofeum ze stolicy jest kolejnym do jego okazałej już kolekcji, która kto wie może powiększy się w listopadzie po Mistrzostwach Świata.

W Warszawie 13 i 14 września odbywały się ważne dla świata kulturystyki i fitness zawody. Puchar rozgrywał się w ramach targów fitness FIWE na prestiżowych obiektach Expo XXI i był połączony z imprezą międzynarodową IFBB Diamond Cup Warsaw. Była to już 29 odsłona tej imprezy.

Do stolicy powalczyć w Pucharze Polski pojechał 25 – letni Patryk Walczuk, który na co dzień pracuje pod ziemią w kopalni Lubin. Lubinianin wrócił do domu z Pucharem Polski. Patryk Walczuk startuje na zawodach od 3 lat i robi to w kategorii Fitness Plażowe. Jak mówi zwykle staje w szranki o szczyty podium w kategorii do 173 cm. - Tym razem wystartowałem z 11 innymi zawodnikami w kategorii do 178 cm. W kolejnej, tej powyżej 178 cm było 21 zawodników – mówi Patryk Walczuk, kulturysta z Lubina. Patryk zgarnął wszystko. - Wygrałem superfinał, pokonałem innych w grupach po 3 zawodników. Można powiedzieć, że zdominowałem wszystkich zawodników i zostałem mistrzem ponad mistrzami. - cieszy się Patryk Walczuk.

Lubinianin zapewne zostanie powołany do kadry polskiej na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w listopadzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.