Piotrcovia pokonana. Pewna wygrana Miedziowych

LUBIN. Trzecia seria PGNiG Superligi Kobiet dla Metraco Zagłębia Lubin upłynęła pod znakiem pierwszego domowego meczu w nowym sezonie. Lubinianki podejmowały niewygodnego rywala, Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Miedziowe z roli faworyta wywiązały się bardzo dobrze, wygrywając z rywalem 31:18 (15:10).

Pierwszą bramkę zdobyły przyjezdne i kiedy lubinianki szybko wyszły na 2:1 wydawało się, że pójdą za ciosem. Na to przez długi czas nie pozwalała jednak Piotrcovia, która „trzymała” wynik w okolicach remisu, głównie za sprawą skutecznych rzutów Victorii Macedo. Podopieczne Bożeny Karkut zaczęły budować swoją przewagę w ostatnich dziesięciu minutach drugiej połowy, kiedy zdobyły kilka bramek z rzędu. Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin poprawiły obronę i skuteczność w ataku, co przyniosło efekt. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy na tablicy wyników było 14:10. W ostatnich fragmentach tej części spotkania padła jeszcze tylko jedna bramka, zdobyły ją lubinianki i do przerwy było 15:10.

Piotrcovia strzelecki impas przełamała cztery minuty po zmianie stron, jednak inicjatywę wciąż posiadały lubinianki. Szczypiornistki Metraco Zagłębia rozpędzały się z biegiem czasu i z minuty na minutę ich przewaga byłą coraz wyższa. Po dziesięciu minutach gry w drugiej połowie Miedziowe wygrywały już 19:12 i nie zamierzały na tym poprzestawać. Druga połowa to prawdziwy popis Metraco Zagłębia, które kwadrans przed końcem wyszło na 10-bramkowe prowadzenie. Nie tylko skuteczność była dziś bronią lubinianek, twarda obrona sprawiła, że rywalki w drugiej części spotkania bramki zdobywały niezwykle rzadko. Ozdobą spotkania były kolejne widowiskowe akcje Miedziowych, w tym wrzutki zakończone bramkami. Mecz zakończył się wynikiem 31:18 na korzyść gospodyń.

MVP meczu: Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:18 (15:10)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1 – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 5, Hartman 4, Trawczyńska 1, Buklarewicz 4, Górna 5, Miłek 1, Ważna, Galińska, Zawistowska 3, Matieli 3, Belmas 1, Milojević 3.

Piotrcovia: Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Joia, Klonowska 3, Oreszczuk 1, Dorsz 1, Ciura 2, Sobecka 2, Belmas Vladislava 1, Gajewska 1, Małecka, Macedo 7, Podzimowska.