Brązowy medal na Mistrzostwach Świata

W dniach 11-13 marca w chińskim Changchun odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów. Reprezentacja Polski Juniorek w łyżwiarstwie szybkim w składzie: Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek zdobyły brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w drużynowym biegu sprinterskim! Wygrała reprezentacja Rosji, na drugim miejscu reprezentacja Japonii.

Podczas pierwszego dnia mistrzostw 64 zawodników i 49 zawodniczek z 19 krajów rywalizowało na dystansach 500 i 1500 metrów. Świetny występ w biegu na 1500 metrów zanotowała Andżelika Wójcik, która zajęła 25. miejsce, ustanawiając nowy rekord życiowy na tym dystansie – 2:08,05s. W biegu na 500 metrów lubinianka pokonała Gabrielle Sanson z Kanady, uzyskując czas 40,96s, co dało w klasyfikacji generalnej 21. miejsce.

Drugi dzień mistrzostw to rywalizacja na dystansie 1000 metrów i bieg drużynowy pań. Bieg na 1000m zakończył się dla Andżeliki już na drugim łuku. Powodem była zbyt duża prędkość i upadek. Chwilę później wraz z koleżankami z drużyny – Kają Ziomek i Karoliną Bosiek - cieszyły się z brązowego medalu w sprinterskim biegu drużynowym, przegrywając jedynie z reprezentacjami Rosji i Japonii!

W ostatnim dniu mistrzostw reprezentacja Polski w składzie: Andżelika Wójcik, Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka wywalczyły 7. miejsce w biegu drużynowym uzyskując czas 3:24,27s. Wygrały Holenderki, przed Koreankami i reprezentacją Japonii. W biegu masowym Andżelika zaliczyła upadek na dwie rundy przez metą i nie brała udziału w walce o medale.

- Mistrzostwa Świata Juniorów zakończyły na dobre mój sezon startowy. Udało się przejechać życiowo dystans 1500 metrów oraz zdobyłyśmy z dziewczynami brązowy medal w drużynie sprinterskiej. Teraz czas na studia, odpoczynek i regenerację. Było wiele emocji, osiągnięć i porażek, ale jestem bardzo wdzięczna wielu osobom i moim sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że odniosłam sukces – podsumowała sezon Andżelika Wójcik.

Źródło: TSportMarketing