Pucharowy spacerek Zagłębia

GORZÓW.  W rozgrywanym dzisiaj spotkaniu 1/16 Totolotek Pucharu Polski piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali w Gorzowie z miejscowym 4-ligowym Stilonem 5:1, awansując tym samym do kolejnej rundy. Bramki dla "Miedziowych" zdobywali Rok Sirk (dwie), Filip Starzyński, Patryk Szysz i Maciej Dąbrowski. Gorzowianie wylosowanie Miedziowych w PP potrakowali niczym karę. Najpierw chcieli mecz przenieść do...Lubina, potem zakmnęli stadion przed kibicami Zagłębia by na koniec dostać baty.

Lubinianie do Gorzowa udali się w najmocniejszym składzie. Trener "Miedziowych" Martin Sevela co prawda dokonał pewnych roszad w składzie, dając odpocząć kilku zawodnikom, ale i tak jedenastka desygnowana do gry ze Stilonem była bardzo mocna.

W 35 minucie dośrodkowanie Szysza do Alana Czerwińskiego, który przytomnie odgrywa piłkę do stojącego przed pustą bramką Roka Sirka, a ten nie marnuje okazji na otworzenie wyniku. Chwilę później mogło być już 2:0! Akcja Czerwińskiego zapoczatowana prawą stroną boiska, który odegrł do Suljicia, a ten dostrzega stojącego przed polem karnym Porębę. Młody pomocnik strzela z pierwszej piłki, ale strzał mija bramkę gości.

Druga część zaczęła się od ataków gości, którzy starali się zwiększyć prowadzenie. Udało się dość szybko, bo już w 53. minucie za sprawą Filipa Starzyńskiego "Miedziowi" podwyższyli prowadzenie. Zmusiło to Stilon do jeszcze bardziej odważnej gry i co ciekawe, taka taktyka przyniosła efekt. Adrian Nowak w 67. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem KGHM Zagłębia i dał gospodarzom honorowe trafienie. Chwilę później na boisku pojawili się Slisz i Bohar, co wpłynęło na grę podopiecznych Martina Seveli. Zagłębie starał się narzucić swój styl gry i wykorzystać doświadczenie. Kolejną bramkę udało się zdobyć w 80. minucie i znów na listę wpisał się Sirk. Osiem minut później do siatki Stilonu trafił Szysz, a w 90. minucie wynik ustalił Dąbrowski.

1/16 TOTOLOTEK Puchar Polski

KS STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI - KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 1:5 (0:1)

bramki: Adrian Nowak 65 - Rok Sirk 33, 80, Filip Starzyński 53, Patryk Szysz 88, Maciej Dąbrowski 90

Stilon: 33. Piotr Bukowski - 5. Myrosław Taranenko, 8. Krzysztof Kaczmarczyk, 27. Mateusz Ogrodowski, 22. Filip Łaźniowski - 96. Gracjan Kunowski (61, 11. Alan Błajewski), 14. Łukasz Maliszewski, 7. Paweł Świerczyński, 20. Filip Wiśniewski, 44. Wojciech Kurlapski (74, 77. Łukasz Zakrzewski) - 10. Adrian Nowak

Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 44. Alan Czerwiński, 5. Maciej Dąbrowski, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 77. Asmir Suljić (67, 39. Damjan Bohar), 24. Jakub Tosik, 8. Łukasz Poręba (78, 99. Bartosz Slisz), 18. Filip Starzyński (87, 6. Łukasz Soszyński), 17. Patryk Szysz - 9. Rok Sirk.