Klątwa miedziowego parkietu...

LUBIN. Siatkarze Cuprum nadal bez zwycięstwa na swoim parkiecie. 2:3 z Zawierciem, 1:3 z Resovią a w meczu 13 kolejki (z 6 stycznia 2021 r), Miedziowi ulegli Czarnym Radom także 1:3.  W pierwszym secie lepiej poradzili sobie gospodarze, którzy lepiej przetrzymali końcówkę, wykorzystując błędy gości. Po zmianie stron początek również należał do lubinian, ale w decydującym momencie więcej szczęścia mieli Czarni, którzy seta zakończyli dopiero przy wyniku 30:28.

Emocji nie brakowało  kolejnych partiach a w czwartym secie przegrywając 18:22 Miedziowi odrobili straty i wróciła wiara kibiców w piątego seta, ale jednak ostatecznie to podopieczni Roberta Prygla dopisali na swoje konto komplet oczek.

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (25:22, 28:30, 22:25, 21:25)
Cuprum: Ziobrowski (16 pkt), Lipiński (13), Maruszczyk (12), Morozau (7), Smoliński (4), Tavares Rodrigues (4), Gruszczyński (libero) oraz Zawalski, Gorzkiewicz, Dvoranen
Czarni: Protopsaltis (14), Butryn (14), Pajenk (6), Boruch (6), Włodarczyk (6), Vincic (2), Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Filip (5), Firszt (2), Kędzierski