Za słabi na Jurajskich Rycerzy

LUBIN. Aluron Virtu CMC Zawiercie po raz pierwszy w sezonie 2019/2020 wygrał mecz 3:0, pokonując w takim stosunku Cuprum Lubin w rozgrywanym awansem spotkaniu 14. kolejki PlusLigi. Przypomnijmy iż na inaugurację sezonu w Lubinie Miedziowi ulegli drużynie z Zawiercia 2:3.

Mecz rozpoczął się od równej gry, ale Jurajscy Rycerze zaczęli odjeżdżać od stanu 9:9 dzięki agresywnym serwisom Marcina Walińskiego. Kapitalna gra w ataku pozwoliła szybko powiększać przewagę i wygrać do 17.

Drugi set miał niemal bliźniaczy przebieg do pierwszego. Znowu kilkanaście pierwszych akcji było bardzo wyrównanych, ale gdy tylko Jurajscy Rycerze się rozpędzili, rywale nie mieli pomysłu na ich zatrzymanie. Pod koniec Cuprum rzuciło się jeszcze do pogoni, ale był to tylko chwilowy zryw i nie przeszkodził w pewnym wygraniu partii przez zawiercian.

Nakręceni Rycerze nie zwolnili tempa i tym razem już na samym początku seta wypracowali sporą przewagę, której nie oddali już do końca. MVP spotkania został wybrany Grzegorz Bociek, który pobił rekord kariery w PlusLidze i zaserwował aż 6 asów.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

Aluron: Waliński (9), Kania (7), Bociek (14), Penczew (6), Masny, Czarnowski (8), Koga (libero) oraz Dosanjh (2), MAlinowski (1) i Ferens (2)
Cuprum: Lipiński (18), Ziobrowski (10), Dvoranen (4), Smoliński, Tavares (4), Morozau (3), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (2), Zawalski (3), Gorzkiewicz i Biegun