Porażka Miedziowych na inaugurację wiosny...

LUBIN. W meczu kończącym 16. kolejkę ekstraklasy i zarazem inaugurującym ...rundę wiosenną piłkarze Zagłębia Lubin jak najbardziej zasłużenie - zwłaszcza po grze w drugiej połowie meczu - ulegli Cracovii w Krakowie 0:2. Cracovia po tym zwycięstwie awansowała na fotel wicelidera, natomiast Miedziowi wciąż tracą do zajmującej 8. lokatę Lechii Gdańsk pięć punktów. Okazją do poprawy dorobku punktowego będzie piątkowy mecz w Lubinie z Górnikiem Zabrze (godz.18.00).

Po zmianie trenera w Zagłębiu wydawało się, że Miedziowi będą maszerować w górę tabeli. I tak było, ale od trzech kolejek bilenas Zagłebia znów jest fatalny: porażka w Kielcach, remis z Rakowem i porażka z Cracovią...

Mecz w pierwszej połowie był dość wyrównany. Cracovia miała optyczna przewagę ale mimo pięciu prób pokonania Konrada Forenca żaden z tych strzałów nie był sklasyfikowany jako celny. Lubinianie tradycyjnie przeważali w posiadaniu piłki i w liczbie podań...W 21. minucie gości mieli bardzo dobrą okazję na objęcie prowadzenia. Prawą stroną urwał się Alan Czerwiński, który przytomnie wycofał piłkę do Bohara. Ten był niepilnowany w polu karnym, ale skiksował przy próbie oddania strzału. Po tej akcji tempo tego spotkania trochę spadło. Gra toczyła się głównie w środku pola i zarówno Cracovia jak i KGHM Zagłębia starali się zabezpieczyć najpierw defensywę, a dopiero później liczyć na szybkie kontrataki.

Druga część spotkania rozpoczęła się od bardziej zdecydowanych ataków gospodarzy. Cracovia coraz cześciej gościła na połowie "Miedziowych", starając się zagrozić bramce Forenca. Do 60. minuty utrzymywał się jednak remis, a chwilę później Wdowiak po raz drugi w tym meczu uderzał z dystansu. Ten strzał zablokował jednak Balić, jednak chwilę później poprawka Helika wylądowała na słupku bramki KGHM Zagłębia.

Kolejny kwadrans to już zdecydowane ataki gospodarzy, którzy zwietrzyli szansę na zdobycie gola. Ta sztuka udała im się w 74. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Jablonsky. W tym momencie opiekun "Miedziowych" zdecydował się na zmiany, na murawie pojawili się najpierw Szysz, a chwilę później Suljić. Nie zmieniło to jednak obrazu gry, a w doliczonych czasie gry gości dobił Diego Ferraresso, ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Cracovii.

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

bramki: David Jablonský 75, Diego Ferraresso 90

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka - 11. Mateusz Wdowiak (90, 87. Diego Ferraresso), 8. Milan Dimun, 5. Janusz Gol, 10. Pelle van Amersfoort, 4. Sergiu Hanca - 21. Rafael Lopes (86, 26. Filip Piszczek).

KGHM Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 7. Saša Živec (76, 17. Patryk Szysz), 24. Jakub Tosik, 99. Bartosz Slisz (84, 77. Asmir Suljić), 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar - 21. Bartosz Białek.