Futsalowa Polska lepsza od Serbii (FOTO)

LUBIN. W 10. meczu pomiędzy reprezentacjami Polski i Serbii, Polacy odnieśli historyczne, pierwsze zwycięstwo pokonując na parkiecie hali RCS w Lubinie Serbów 4:1. Goście już w drugiej minucie uzyskali prowadzenie. Stefan Rakić uciekł na lewej stronie Piotrowi Łopuchowi i zdecydował się na strzał w krótki róg, tuż pod poprzeczkę, czym zaskoczył również naszego bramkarza, Michała Kałużę. - Mieliśmy problemy w pierwszej połowie, bo rywal grał wysokim pressingiem i praktycznie zepchnęli nas do defensywy - mówił po meczu kapitan zespołu Michał KUBIK. - Po przerwie zmieniliśmy styl grania, podeszliśmy wyżej rywala, zaczęliśmy grać bramkarzem w polu i okazało się, że w obronie Serbowie nie są monolitem. Ta wygrana pomoże nam odbudować mentalność drużyny.

W pierwszej połowie Serbowie zwłaszcza po stałych fragmentach gry dochodzili do znakomitych okazji. Poza golem, w sukurs naszej drużynie przyszła raz poprzeczka i raz słupek.

Serbowie w drugiej połowie ograniczali się głównie do kontrataków. Kałuża nawet na moment nie mógł stracić czujności – pokonać go zamierzali między innymi Matijević czy Aleksić. W obu próbach Kałuża był jednak bardzo czujny. Ale to Polacy z upływem sekund i minut zyskiwali przewagę.

Po trójkowej akcji Soleckiego, Kubika i Leszczaka, ten ostatni przymierzył w słupek. Równie bliski gola kilka minut później był Solecki, który pomylił się dosłownie o centymetry. W końcu udało się trafić, a z gola cieszył się ten, który brał udział we wcześniejszych sytuacjach. Kapitan naszej reprezentacji Michał Kubik po wymianie piłki z Markiem zdecydował się na strzał i pokonał bramkarza Serbii.

Polacy nie zamierzali zadowolić się remisem i poszli za ciosem... Po stracie Serbów w środku pola i szybkim rozegraniu z Sebastianem Wojciechowskim na listę strzelców wpisał się Zastawnik. W ostatnich minutach Serbowie zagrali va banque, co skrzętnie wykorzystali podopieczni Błażeja Korczyńskiego. Najpierw precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Lutecki, a wynik ustalił Marek.

Polska - Serbia 4:1 (0:1)

Bramki: Kubik 34, Zastawnik 37, Lutecki 40, Marek 40 – Rakić 2

Polska: 1. Michał Kałuża – 6. Piotr Łopuch, 7. Mikołaj Zastawnik, 9. Tomasz Lutecki, 13. Tomasz Kriezel – 12. Michał Widuch, 2. Michał Kubik, 4. Karol Czyszek, 5. Robert Gładczak, 8. Dominik Solecki, 10. Sebastian Leszczak, 11. Piotr Pietruszko, 14. Michał Marek, 15. Sebastian Wojciechowski

Serbia: 12. Jakov Vulić – 3. Strahinja Petrov, 4. Stefan Rakić, 7. Dragan Tomić, 10. Veroljub Vukadinović – 1. Nemanja Momćilovic, 2. Ninoslav Aleksić, 5. Nikola Matijević, 6. Denis Ramić, 8. Darko Ristić, 11. Milos Simić, 13. Milos Stojković, 14. Pavle Pesić, 15. Marko Radovanović.