Strzelanina w Lubinie (FOTO)

LUBIN. Jedno jest pewne: w sobotnie popołudnie nieliczni kibice( 2300) oglądali w Lubinie szalony mecz. Lechia Gdańsk mimo czterokrotnego obejmowania prowadzenia, mimo prowadzenia w 55 minucie dwoma gola, zaledwie zremisowała z Zagłębiem 4:4 ( 2:3). Ten remis nie gwarantuje gdańszczanom miejsca w mistrzowskiej ósemce. Ale ten remis poważnie oddala Miedziowych od walki o miejsca 1-8 spychając w strefę "mroku".

Pierwsza połowa była fantastycznym widowiskiem, w którym obie drużyny zadawały sobie naprzemiennie ciosy. Lechia wyszła na prowadzenie już w 4. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka piłka trafiła pod nogi Conrado, a ten bez problemów pokonał Hładuna. Na odpowiedź Miedziowych nie trzeba było jednak długo czekać, ponieważ w 16. minucie Sasa Balić pewnym strzałem - lekko faulując Kobrynia - głową pokonał Dusana Kuciaka.

W 23. minucie po zagraniu ręką obrońcy Zagłębia rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Zwoliński, dla którego było to pierwsze trafienie dla gdanskiej drużyny. Gospodarze jednak również otrzymali za podobne przewinienie jedenastkę. Błąd popełnił Tomasz Makowski i Filip Starzyński stanął oko w oko z Dusanem Kuciakiem. Pewnie wykorzystał rzut karny i w Lubinie ponownie mieliśmy remis.Kiedy wydawało się, że na przerwę zespoły zejdą przy stanie 2:2 to fantastycznym rajdem lewą stroną popisał się Conrado, który idealnie wyłożył piłkę Jaroslavowi Mihalikowi, a ten pewnym strzałem wyprowadził Lechię po raz trzeci w tym spotkaniu na prowadzenie.

W 54. minucie piłkę od Conrado otrzymał ponownie Mihalik. Zwiódł obrońcę i strzałem od słupka wyprowadził Lechię na dwubramkowe prowadzenie. Zagłębie jednak nie odpuszczało i za sprawą Filipa Starzyńskiego zdobyło kontaktową bramkę. Przy stanie 4:3 dla Lechii zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bartosz Białek. Napastnik Miedziowych w 82. minucie strzałem tuż pod poprzeczkę pokonał Dusana Kuciaka i ustalił wynik tego spotkania.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 4:4 (2:3)

Balić (16'), Starzyński (40', rzut karny, 59'), Białek (82') (Zagłębie) - Conrado (4'), Zwoliński (23', rzut karny), Mihalik (42', 54').

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Lubomir Guldan, Dominik Jończy (Jakub Tosik 81'), Sasa Balić - Evgeni Bashkirov, Dejan Drazić, Filip Starzyński, Sasa Zivec (Patryk Szysz 81'), Damjan Bohar - Bartosz Białek.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Rafał Kobryń, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Tomasz Makowski, Kristers Tobers (Jarosław Kubicki 46'), Patryk Lipski - Conrado (Kenny Saief 77'), Łukasz Zwoliński, Jaroslav Mihalik (Omran Haydary 70').

Żółte kartki: Kristers Tobers (29.), Tomasz Makowski (38.), Zwoliński (93') (Lechia), Guldan (22'), Zivec (66'), Jończy (67'), Tosik (83') (Zagłębie)

{gallery}galeria/sport/07_03_20_Zaglebie_Lubin_Lechia_Gdansk_Fot_Dariusz_Szymacha{/gallery}