Zwycięstwo Zagłębia z Wisłą (FOTO)

LUBIN. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin, w ostatnim meczu na własnym stadionie w tym sezonie, pokonali Wisłę Kraków 3:1 (2:1). Gole na wagę trzech punktów zdobyli Filip Starzyński, Sasa Żivec i Łukasz Poręba. Dla gości trafił Alon Turgeman.

Spotkanie zaczęło się źle dla lubinian, bo w 9. minucie to krakowianie objęli prowadzenie w meczu. Młodego, 17-letniego Kacpra Bieszczada pokonał Izraelczyk Alon Turgeman. Golkiper miedziowych wypuścił piłkę z rąk i z bliskiej odległości został pokonany.

Lubinianie odpowiedzieli w 31. minucie po strzale Filipa Starzyńskiego. Popularny "Figo" dostał podanie od Alana Czerwińskiego i z bliska trafił do siatki.

Jeszcze przed przerwą Zagłębie zdołało wyjść na prowadzenie. Błąd obrońców Wisły wykorzystał Sasza Żivec.

Przewaga lubinian się powiększała i w 57. minucie przyniosła kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Poręba.

Dla Zagłębia był to ostatni mecz przed własną publicznością w tym sezonie. W sobotę podopiecznych Martina Seveli czeka starcie w Zabrzu z Górnikiem.
Po 36. kolejkach miedziowi zajmują 12. miejsce w tabeli ekstraklasy.

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1 (2:1)

Bramki: Starzyński 31, Żivec 38, Poręba 57 - Turgeman 9.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Żółte kartki: Żivec, Guldan - Kuveljić, Wojtkowski.

Zagłębie: Bieszczad - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Żivec (82. Białek), Poręba (85. Tosik), Baszkirow (89. Kruk), Starzyński, Bohar - Szysz.

Wisła: Lis - Niepsuj, Wasilewski, Klemenz, Sadlok - Tupta (82. Szot), Basha (46. Pawłowski), Kuveljić, Boguski, Wojtkowski - Turgeman (62. Buksa).

{gallery}galeria/sport/14_07_20_Zaglebie_Lubin_Wisla_Krakow_Fot_dariusz_Szymacha{/gallery}